Chci zkusit KHL, říká Bakoš o exotice. Na dresu bude mít Velkou čínskou zeď

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

V šestém finále play off Tipsport extraligy vstřelil rozhodující gól a Bílé Tygry poslal do mistrovské extáze. Ovšem uteklo několik týdnů a Martin Bakoš už hráčem Liberce není. Slovenský reprezentant jako jeden z prvních vyslyšel vábení čínského klubu Rudá hvězda Kunlun z Pekingu a vydává se na exotickou misi. "Jde o KHL, je to skvělá liga. Chci to v ní zkusit," vysvětluje v rozhovoru pro deník Šport.

Plekanec Chance liga

Bakošovi nabídku sdělila jeho zastupující agentura Sport Invest, slovenský útočník musel zvážit všechny okolnosti. "Nejprve jsem věděl jen to, že je zájem z KHL, o nabídce čínského týmu jsem věděl asi dva týdny. Manželka je těhotná, chtěl jsem se rozhodnout správně," konstatuje. Nakonec souhlasil. "Řekl jsem si, že je jedno, jestli KHL hrajete v Kazachstánu, Rusku, Záhřebu, Bratislavě nebo v Pekingu. Puk a led jsou všude stejné."

Pro liberecký klub je verdikt Bakoše mrzutý, Severočeši budou muset hledat náhradu. "Trenér Pešán chtěl, abych zůstal. Na druhou stranu řekl, že pochopí, pokud odejdu," hlásí účastník letošního mistrovství světa v Rusku. Zmíněný návrh je pro něj šancí, která se nemusí opakovat. "Přesně tak to Martin nakonec vyhodnotil a rozhodl se čínskou nabídku přijmout," řekl hokej.cz hráčův zástupce Robert Spálenka.

Bakoš věc konzultoval rovněž s klubovými parťáky Brankem Radivojevičem a Jánem Lašákem, který svého času chytal za Chabarovsk a má zkušenosti s cestováním. "Jánko mi řekl, že je náročné, ale dá se to zvládnout," reaguje. Přiznává, že se ve městě pod Ještědem loučil nerad. Liberec dal Bakošovi šanci na sebe upozornit, slovenský dravec na oplátku pomohl mužstvu k historickému úspěchu. "Bude se mi stýskat po partě, v Liberci bylo úžasně. Zázemí, trenéři, kluci v kabině a celkově hokejové prostředí - všechno na vysoké úrovni. KHL je však pro mě lákadlo," doplňuje.

Myšlenkami je už na nové štaci, byť tým zahájí přípravou ve Finsku, načež cestuje na turnaj do kazašské Astany. "Neměl jsem šanci vyřídit všechny náležitosti, potřebuju například čínská víza. Ani přesně nevím, kdy se přesuneme do Pekingu," povídá. O Asii toho zatím moc neví. "Peking je obrovský, bude to šílené. Asi si přibalím i roušku proti smogu," uvažuje. Změnou bude jídelníček. "Čínu mám rád, ale jelikož je nás v týmu víc Evropanů, doufám, že klub najme kuchaře, aby uvařil naše jídla." Místní speciality milerád vynechá. "Doufám, že se mi nestane, abych snědl psa. Na to připravený nejsem," směje se.

Představitelé klubu postupně budují všechno důležité. Domácí zápasy se budou hrát v hale pro 18 tisíc diváků, kde se na olympiádě 2008 konal turnaj v košíkové. Organizace bude mít brzy webové stránky, na světě už jsou dresy pro premiérový ročník v Kontinentální lize. Barvy dle čínských tradic tvoří červená, žlutá a bílá. Ve znaku klubu nechybí drak, v dolní části dresu pak Velká čínská zeď.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz