Chci se udržet v týmu, přeje si Pirát Šťovíček. Zápasníka Švehlu už porazil

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti začali sérii přípravných zápasů pěkně zostra, jelikož během dvou dnů zvládli zápas v Liberci proti Kunlunu a na vlastním ledě s Jekatěrinburgem. Do obou duelů zasáhl mladý útočník Martin Šťovíček, který i přes povedený závěr minulého ročníku bojuje o místo v sestavě.

Plekanec Chance liga

Čtvrteční utkání pod Ještědem dlouho směřovalo k prodloužení, na které nakonec nedošlo, protože přesně tři minuty před sirénou napřáhl k úspěšné ráně obránce Juraj Valach. Po fotbalové výhře v Liberci, kde Chomutovští neinkasovali, byli právě oni ti, kteří nevstřelili Jakubu Kovářovi jedinou branku. „Já osobně jsem se proti Jekatěrinburgu cítil lépe než proti Kunlunu, přeci jenom to byl první zápas a bylo to zvláštní. I když ke konci síly trochu docházely, protože bylo na začátek sezony náročné mít dva zápasy hned po sobě. Nebylo to optimální, ale dalo se to zvládnout,“ říká Martin Šťovíček.

Je to zdvižený prst, abychom se víc zaměřili na koncovku

„S Kunlunem bylo utkání opatrnější. Nehrálo se tolik do těla, spíše se na obou stranách bruslilo. Bylo to specifické tím, že se hrálo v Liberci, kde nebylo moc lidí. Byl to zvláštní zápas, ale na první ideální,“ pokračuje dvaadvacetiletý forvard. Přestože Red Star i Avtomobilist hrají KHL, herní projev byl u obou soupeřů jiný – Kunlun předvedl rychlý a bruslivý hokej, Jekatěrinburg se nebál přitvrdit. „Rusové jsou všichni hrozně silní, takže to tak chtějí hrát. Pro nás bylo dobré, že jsme si to vyzkoušeli. Nic proti tomu nemám,“ dodává ještě.

Martin Šťovíček má s Kovářovým týmem zkušenost už dvounásobnou, jelikož byl v minulé přípravě u výhry Chomutovských. Takže má nejlepší srovnání. „Tým hodně posílil a zápas byl určitě těžší než loni. Byli silnější na puku a zlepšili se kombinačně. V porovnání s Kunlunem byl Jekatěrinburg asi o třídu výše,“ praví pražský rodák.

Piráti minulou bitvu s Avtomobilistem získali v prodloužení poměrem 4:3, letos schytali vysokou porážku 0:5. „Rozhodla asi druhá třetina. Měli jsme ještě nějaké šance, abychom vstřelili kontaktní gól, ale nepovedlo se nám to. Když nám odskočili, už to bylo těžké,“ přiznává dvounásobný juniorský šampion.

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky ve dvou duelech vstřelili jediný gól, na to se bude vyhrávat těžko. „Je to zdvižený varovný prst, abychom se na koncovku mnohem víc zaměřili, všechno zjednodušili a chodili víc do brány. Góly potom přijdou,“ věří forvard, jenž v minulé sezoně vstřelil čtyři góly a přidal tři asistence.

Nyní čeká Chomutovské deset volných dnů, během kterých budou polykat tréninkové dávky na ledě i na suchu. „Já bych určitě raději hrál, ale tréninky jsou potřeba, takže mi to nevadí,“ uvádí. O další zajímavé soupeře ze zahraničí nebudou mít na severu Čech ani v budoucnu nouzi, vyzvou dva celky z VHL – Novokuzněck a Karagandu. „Je to zpestření. Aspoň nehrajeme pořád se stejnými soupeři jako potom v extralize. Určitě to vítám a těším se na další,“ vyhlíží následující soupeře v přípravě.

S Petrem Švehlou trénuji třetí nebo čtvrtý rok. Vyhovuje mi to

Martin Šťovíček ukončil základní části minulého ročníku dvěma góly, ve skupině o umístění přidal další tři kanadské body, na což by chtěl určitě navázat. „Závěr loňského ročníku byl dobrý, takže bych v tom chtěl určitě pokračovat. Snad se mi to povede,“ přeje si a přidává, „je nás více než na čtyři lajny, ale já bych se chtěl určitě udržet a odehrát celou sezonu. Na lajně už nezáleží.“

Piráti se znovu drželi stejného formátu přípravy – mladíci trénovali pod vedením Petra Švehly, starší a zkušenější borci měl přípravu podle vlastního uvážení. „Mně letní příprava vůbec nevadí. Už jsem na to zvyklý. Trénuji s Péťou už třetí nebo čtvrtý rok a vyhovuje mi to. Letos už jsem ho i přetrénoval v nějakých cvicích z posilovny, například v přemístění, trhu nebo dřepu, prostě hrubá síla,“ culí se.

Kondiční kouč Chomutova Petr Švehla je bývalý reprezentační zápasník s několika cennými medailemi z mezinárodních turnajů, takže v této disciplíně pořád vede. „Na žíněnce občas zápasíme, zkoušíme to, ale porazí mě, i když jde jenom jednou rukou. Tam si zatím moc nevěřím,“ uzavírá Martin Šťovíček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz