Chci být součástí, měl jasno překvapený Bednář o Saves help

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Už v minulé sezoně se interně rozjel projekt Saves help, který se v červnu dočkal oficiálního představení dnes už extřineckým Šimonem Hrubcem. Myšlenky pomáhat se nezalekl ani teprve šestnáctiletý gólman Energie a reprezentační osmnáctky Jan Bednář.

Generali Česká Cup

Když Šimon Hrubec poprvé seznámil na listopadovém turnaji Karjala Cup s nápadem Patrika Bartošáka, mladíček Jan Bednář ještě ani nevěděl, že o pár měsíců později debutuje mezi tuzemskou elitou. „Slyšel jsem od kluků, že tenhle projekt vzniká. Mně pak volal Šimon Hrubec, jestli bych chtěl do projektu taky vstoupit. Trochu mě to překvapilo, nečekal jsem, že mě do toho bude chtít zapojit,“ přiznává.

Když zákroky pomáhají! Hrubec nastartoval dobročinný projekt brankářů »

Přestože v juniorském věku nemá finanční rezervy nebo výšku smlouvy jako ostřílení gólmani, pomoci potřebným nezaváhal. „Měl jsem hned jasno a chtěl jsem pomoct, protože je to výborný projekt a já jsem chtěl být jeho součástí. Když mě Šimon oslovil, hned jsem mu řekl, že do toho půjdu s ním,“ vypráví Bednář.

„Měl jsem hned jasno a chtěl jsem pomoct, protože je to výborný projekt a já jsem chtěl být jeho součástí.“

Po prvním ročníku stráveném mezi dospělými se zařadil vedle respektovaných brankářů, jako jsou Hrubec, Bartošák, Čiliak, Machovský, Will nebo Francouz. „Je to super, protože na tyhle kluky jsem koukal od začátku sezony a proti některým jsem i chytal. Některé jsem viděl naživo, některé ne. Být s nimi v projektu je příjemné,“ nezastírá.

Hrubec se se svým projektem Saves help zapojil například vedle nadace Jakuba Voráčka, který za každý kanadský bod v NHL daruje 1000 dolarů. „Vnímám to jako podporu a pomoc, hrozně se mi podobné projekty líbí. Vnímám to hodně pozitivně,“ říká Jan Bednář.

Po prvním roce se skupina českých a slovenských brankářů shodla, že přispějí na speciální saně pro parahokejisty. „Nechci prozrazovat, pro co jsem hlasoval, ale prostě jsme se všichni domluvili a souhlasili, kam peníze půjdou,“ líčí.

Foto: EYOF 2019

Pravděpodobně přispěla k rozhodnutí skvělá reklama parahokeje v Ostravě při mistrovství světa. „Sledoval jsem výsledky. Kolik tam chodilo lidí, bylo neskutečné. Kluci si zaslouží obrovskou podporu a obrovský respekt, protože je to opravdu náročné. Už jenom pohybovat se na sáních a hrát v rychlosti je něco neskutečného. Čtvrté místo je nakonec úspěch, kluci hráli výborně a pro fanoušky, kteří se jim odměnili výbornou atmosférou,“ vzpomíná.

A dalším brankářům vzkazuje: „Peníze nejdou do ničí kapsy, ale jsou na dobrou věc. Pokud chtějí nějakým způsobem pomoct, je to výborný projekt. Propagace je ale spíše na brankářích, jako jsou Šimon Hrubec, Patrik Bartošák nebo Roman Will, protože já kontaktů zatím moc nemám. Kdyby se mě ale někdo zeptal, říkal bych jenom pro,“ uvádí jednoznačně šestnáctiletý gólman.

Aktuálně se Jan Bednář pilně chystá na novou sezonu. „Začínal jsem přípravu s áčkem Energie, byl jsem na kempu osmnáctky v Rokycanech, mám program na ledě a nějaký týden nebo deset dní volna. S osmnáctkou pojedu do Švýcarska a pak je Hlinka, kam bych se chtěl dostat a předvést tam co nejlepší výkony,“ přeje si.

„Cíle do další sezony jsou poměrně jednoduché. Chtěl bych odchytat co nejvíce zápasů v extralize a probojovat se na mistrovství světa osmnáctek. Minulý rok jsem měl možnost si to vyzkoušet, byl to výborný a kvalitní turnaj, takže bych se tam chtěl znovu dostat,“ pokračuje mladík, jenž ale vnitřně klade největší důraz na Karlovy Vary.

„Prioritou je klubová práce. Šanci dostanu takovou, jakou si zasloužím, bude to na trenérech. Pokud budu chytat dobře, věřím, že nějaké zápasy určitě dostanu. Když nebudu podávat výkony, jaké bych měl, pak bych si nezasloužil chytat,“ uzavírá Jan Bednář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz