Chceme titul, velí nejlepší střelec univerzitní ligy. Co dluží Příhodovi?

Foto: univerzitnihokej.cz

1. ledna 2020, 19:00

hokej.cz

Vánoční zpověď podstoupil nejlepší střelec Univerzitní ligy ledního hokeje Peter Bustin. Kanonýr HC Masaryk University se rozpovídal o probíhající sezoně i své střelecké formě.

Aplikace Tipsport extraligy

Petere, jak jste prožil vánoční svátky a s nimi spojené volno?
Osmnáctého prosince jsme měli zápas, který byl hodně náročný a Ostrava nás potrápila, takže od té doby jsem se obklopil blízkými, jídlem a užíval jsem si Vánoce naplno. Měl jsem do toho zápas i tréninky, takže jsem se také začal co nejdříve připravovat na druhou polovinu sezony a play off.

Aktuálně vám patří první příčka ve statistikách kanadského bodování. Co říkáte na svou formu?
Víc mě těší týmové první místo v tabulce než osobní statistiky. Samozřejmě jsem ale rád, že jsem pro naše mužstvo platným hráčem. Trenéři skvěle spojili naši útočnou formaci s Matějem Florkem a Janem Kalusem. Málokterá obrana je schopna nás udržet. Snad tomu tak bude i v druhé polovině sezony (směje se).

Cítíte, že si na vás soupeři dávají větší pozor, když vám to takhle pálí?
Abych pravdu řekl, ani ne. Dostávám stejné rány každý zápas. Ale jak jsem říkal, celá pětka je skvěle poskládaná a soupeř nedokáže jít šedesát minut bez chyby, takže nějaký větší tlak skrz zlatou helmu vůbec necítím.

Masaryčka se drží na špici tabulky s těsným rozdílem před Engineers. Cítíte tlak?
Co se týče Engineers, já se na ně vždycky těším, když vidím, že se jim daří. Ty zápasy, které končí 7:1 nebo 10:1, pro nás nejsou zajímavé. Právě s Engineers nebo třeba s Olomoucí jsou utkání vždy dobrá. Soupeři nás donutí hrát ten nejlepší hokej. Jediný tlak, který cítím je ten, že musím dát Aleši Příhodovi gól, protože není možné, aby mě vychytával důchodce v bráně (směje se).

Jaké jsou ambice vašeho týmu ve skvěle rozjeté sezoně?
Určitě chceme titul. Momentálně máme nějaké kluky na marodce, takže doufám, že potom budeme v plném počtu a dojdeme si pro Pohár Jana Palacha. Nechceme skončit ve čtvrtfinále a být poraženým týmem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz