Chceme se pohybovat v horní části tabulky, hlásí boleslavský kouč Kýhos

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

12. července 2018, 8:33

Adam Bagar

Uplynulou sezonu si v Mladé Boleslavi za rámeček jistě nedali, ambiciózní Bruslaři se neprokousali ani do předkola play off a skončili jedenáctí. Tamní vedení proto sáhlo k obměně kádru, věří v lepší zítřky. Šéfem střídačky zůstává Vladimír Kýhos, jenž během posledního ročníku nahradil Patrika Augustu.

Nový fanshop

Středočeši si aktuálně užívají zasloužené dovolené po letní přípravě na suchu, se kterou byli trenéři spokojeni. "Vrátili jsme se zpátky k původnímu modelu letní přípravy, kdy ji vymýšlel kondiční trenér Jan Vidner společně se mnou. Počasí vyšlo a díky tomu se dařila taky samotná příprava. Co jsme naplánovali, to jsme splnili. Kluci makali naplno," těší Vladimíra Kýhose v rozhovoru pro klubový web bkboleslav.cz.

"Museli jsme rychle reagovat, moc volných gólmanů už nebylo. Ve hře byl ještě Ján Laco, ale tam to jednání nedopadlo. Gašpera Krošelje jsme sledovali na MS a líbilo se nám, jak chytal."

Součástí přípravy bylo také pětidenní červnové soustředění ve Špindlerově Mlýně. Na hráče čekaly výstupy po hřebenech, sestupy po sjezdovkách, ale i tzv. Warrior games, kdy jeli na koloběžkách, běhali do kopce s pneumatikou, slaňovali nebo lezli na Jákobův žebřík, který jim dělal asi největší problémy. "Příprava ale není proto, abychom kluky zničili, ale aby získali nějakou výkonnost," zdůrazňuje lodivod.

Během přípravy musel jeho štáb řešit i komplikaci kolem brankářů. Jan Růžička utrpěl zranění dlouhodobějšího charakteru, a tak se Bruslaři museli poohlédnout po dalším brankáři. Ukázali na slovinského reprezentanta Gašpera Krošelje. "Museli jsme rychle reagovat, moc volných gólmanů už nebylo. Ve hře byl ještě Ján Laco, ale tam to jednání nedopadlo. Gašpera jsme sledovali na MS a líbilo se nám, jak chytal."

Boleslav vyjede na led 23. července, v plánu má 9 přípravných utkání

Boleslavský tým po neúspěšné sezoně prošel obměnou. Odešli Maxwell, Valský, Lenc, Urban, Němec, naopak přišli Vondrka, Šťastný, Pláněk, Látal, Skalický, Kantor či už zmíněný Krošelj, který naposledy chytal v Dánsku. Jaké jsou cíle pro příští ročník? "Myslím, že všichni mají za cíl postoupit do play off. To je taky náš prvořadý cíl a chceme se pohybovat v horní části tabulky," přiznává zkušený dvaašedesátiletý trenér.

Volno teď tráví na chatě, na led s týmem poprvé vyjede v pondělí 23. července. Středočeši pak mají v plánu devět přípravných utkání. Narazí na Pardubice, Liberec, Slovan Bratislava, kazašskou Karagandu a na turnaji v Německu na Straubing a domácí Norimberk. "Nebude to lehké, ale nám se hodně obměnil kádr a pomůže nám to k tomu, abychom hráče dobře poznali. Prvořadé bude nalézt optimální sestavu."

Příchody do BK Mladá Boleslav

Michal Vondrka (Chomutov)
David Šťastný (Zlín)
Martin Pláněk (Hradec Králové)
Martin Látal (Hradec Králové)
Pavol Skalický (Slovan Bratislava)
Pavel Kantor (Litvínov)
Gašper Krošelj (Rödovre)

Odchody z BK Mladá Boleslav

Vojtěch Němec (Plzeň)
Radan Lenc (Liberec)
Brandon Maxwell (Hradec Králové)
Tomáš Urban (neznámo)
Jakub Valský (Liberec)

Přípravná utkání na ročník 2018-19

02.08. 17:00 HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav
07.08. 17:30 BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec
09.08. 11:00 Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav
14.08. 18:00 BK Mladá Boleslav – HC Slovan Bratislava
16.08. 17:30 BK Mladá Boleslav – HK Sarjarka Karaganda
25.08. ??:?? Straubing Tigers – BK Mladá Boleslav (Turnaj v Norimberku)
26.08. ??:?? Norimberk Ice Tigers – BK Mladá Boleslav (Turnaj v Norimberku)
28.08. 18:00 HC Slovan Bratislava – BK Mladá Boleslav
06.09. 15:30 BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz