Chceme play off! zní z Litvínova. Verva věří pozměněné obraně a těší se na Drážďany

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

Vedení severočeského celku dnes na předsezónní tiskové konferenci společně s hráčskými zástupci oznámilo cíle do nového ročníku. Tím není nic jiného, než postup do vyřazovací části soutěže. Hlavní trenér Jiří Šlégr se mimo jiné vyjádřil i k posilám nebo týmové vizi.

HokejkaTV

Verva po nepovedeném uplynulém ročníku učinila několik opatření, která by jí měla pomoct k dosažení vytyčených cílů. „Udělali jsme v kádru i realizačním týmu několik změn, o kterých si myslíme, že nás dovedou do pater tabulky zaručujících play off. V nastolené koncepci klubu jsme se rozhodli jít na postu trenérů cestou našich odchovanců. Přivedli jsme do obranných řad nové tváře a do sezony vstupujeme s jasným cílem hrát play off,“ uvedl generální ředitel klubu a hlavní trenér A-týmu Jiří Šlégr na úvod.

„Do sezony vstupujeme s jasným cílem hrát play off."

Jeho asistenty nově budou Radim Skuhrovec a Jindřich Kotrla. Oba na severu Čech strávili podstatnou část svých kariér, Skuhrovec už loni působil jako asistent trenéra Razýma. Sportovní úsek ještě v roli odborného poradce a skauta posílil Rostislav Dočekal.

„Angažováním Rosti Dočekala na pozici týmového skauta jsme získali osobnost, která dlouhodobě působí na několika úrovních hokejových soutěží,“ konstatoval Šlégr. „Vzhledem k věku našich starších hráčů je potřeba začít hledat potencionální budoucnost našeho klubu nejen v našich řadách v rámci výchovy mládeže, ale i v extralize a jiných soutěžích. To je parketa, kterou si myslíme, že naplňuje.“

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

V klubu mimo jiné po čtyřech letech skončil kondiční trenér Ondřej Ježek. Tým od letní přípravy nově spolupracuje s firmou Andrle Sport. „Odchodem Ondry Ježka jsme měli nelehký úkol najít nového kondičního trenéra, což je v dnešním moderním pojetí hokeje jedna z nejzásadnějších záležitostí. Nakonec jsme se rozhodli pro firmu Andrle sport, která má zkušenosti s trénováním hokejistů z NHL i pracuje se sportovci z jiných sportů,“ vysvětlil bývalý reprezentační obránce.

„Na sezonu se těším, léto je vždy dlouhé a plné tréninků. Uvidíme, jak se budeme cítit, trénovali jsme úplně jinak. Tréninkový model byl s firmou AndrleSport jiný. Myslím, že si to vyhodnotíme až na konci sezony. Jsem na to sám zvědavý,“ řekl k přípravě kapitán Michal Trávníček.

„Uvidíme, jak se budeme cítit. Tréninkový model byl s firmou Andrle Sport jiný."

Management černožlutých se musel přes léto zabývat především posílením zadních řad, které nyní doznaly konečnou podobu. Nejvýraznějšími jmény jsou Karel Kubát a Adam Jánošík. „Jánošík s Kubátem jsou ofenzivně laděnými obránci, se kterými počítáme především do přesilových her. Využít pro přesilovou hru můžeme i Jirku Říhu, který si svými výkony v nižší soutěži řekl o místo v našem mužstvu. V neposlední řadě přišel David Štich, který by měl plnit roli důrazného obránce,“ vypočítal Šlégr.

Foto: hcverva.cz

V přípravě se velmi dobře uvedl hlavně Slovák Jánošík, jenž v osmi utkáních nasbíral devět bodů za tři branky a šest asistencí. „Nechtěl bych svoje výkony přeceňovat. Do týmu jsem zapadl dobře, trávíme spolu hodně času. Musím potvrdit, že se ode mě čekají dobré výkony,“ pravil šestadvacetiletý obránce.

Útok zůstává prakticky stejný, z kádru odešel pouze David Tůma. Na zkoušce pak u týmu je talentovaný polský útočník Pawel Zygmunt. „Pavla jsme angažovali na zkoušku vzhledem k jeho věku a potencionálnímu růstu. Dnes můžeme konstatovat, že reference, které jsme na něj měli, se naplnily a ve zkoušce obstál,“ řekl na adresu mladého forvarda Šlégr. „Pawel má velký potenciál,“ doplnil sportovní ředitel Josef Beránek.

„Myslíme si, že tato událost náš klub posune dál."

Velkou událostí pro celý klub je lednové utkání pod širým nebem v německých Drážďanech, kde se Verva utká s pražskou Spartou. „Myslíme si, že tato událost náš klub posune dál. Zápasem v německých Drážďanech se staneme společně se Spartou prvními mužstvy, která odehrají extraligové utkání mimo hranice ČR. S vizí překonání rekordu v návštěvnosti si myslím, že je zápas jedinečný, jak pro hráče, tak pro fanoušky,“ podotkl litvínovský trenér.

Podobně zápas vnímají i samotní hráči. „Nic takového jsem ještě nezažil, také se strašně těším. Je to velký plus pro český hokej,“ myslí si Adam Jánošík. „Hrozně se na to těším. Bude to velká událost,“ přikývl kapitán Trávníček.

Podle Šlégra je velmi důležité, aby klub stejně jako v loňském ročníku kladl důraz na výchovu vlastních hráčů. „Chceme se vydat cestou, kterou jsme nastolili v loňské sezoně – zapracovávat do týmu odchovance jako byli Přemysl Svoboda nebo Jan Myšák. Zkoušeli jsme i jiné hráče, kteří mohou být naší budoucností. Rádi bychom stejně jako na konci minulé sezóny tyto hráče využívali prvotně v tréninku a v případě dobré výkonnosti i v utkáních.“

„Chceme do týmu zapracovávat odchovance jako byli Přemysl Svoboda nebo Jan Myšák."

Na rozpočtu klubu se bude opět podílet majoritní vlastník, jímž je skupina Unipetrol. Tato firma zabývající se zpracováváním a výrobou ropy podporuje litvínovský hokej už od rok 1945.  „Do jednašedesáté společné extraligové sezony vstupujeme s vervou a také s očekáváním, že výkony našeho mužstva budou stejné, jako jsou výkony našeho paliva Verva – to znamená prémiové! Stejně důležité jako výkony extraligového mužstva je pro nás ale i podpora mládeže, které se chceme i nadále věnovat a prohlubovat spolupráci mládežnických oddílů s naším prvním mužstvem,“ uzavřel Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny Unipetrol a člen představenstva klubu.

Soupiska 

Brankáři: David Honzík, Jaroslav Janus, Martin Pejsar.

Obránci: Ondřej Baláž, Marek Baránek, Lukáš Doudera, Adam Jánošík, Karel Kubát, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Šesták, David Štich.

Útočníci: Dan Bartoš, Jan Bečvář, David Drašar, František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek, Pavel Zygmunt.

Změny v kádru

Příchody: David Honzík (G, Jihlava), Adam Jánošík (O, Slovan Bratislava, KHL), Karel Kubát (O, Vladivostok, KHL), Jiří Říha (O, Kladno), David Štich (O, Chomutov), Pawel Zygmunt (Ú, Krakov, POL), Jan Bečvář (Ú, Sokolov).

Odchody: Michael Petrásek (G, Přerov), Roman Graborenko (O, Liberec), Sébastien Piché (O, Pardubice), Jan Strejček (O, Litoměřice), Jakub Březák (O, Prostějov), Jiří Hunkes (O, ?), Ladislav Romančík (O, Kladno), Marek Trončinský (O, ?),  David Tůma (Ú, Vsetín).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz