Chceme dokázat něco, co tady dlouho nebylo. Sérii otočíme, věří Nedorost

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Byl jedním z hlavních strůjců prvního semifinálového vítězství Motoru nad Kladnem. Jihočeši měli ve čtvrtém duelu nůž na krku, ale zvládli ho na výbornou. Podali nejlepší výkon v sérii a i díky dvěma brankám Václava Nedorosta ji vrací zpět do Českých Budějovic, kde se bude hrát už v úterý od 17:30.

HokejkaSHOPvanoce

Tým z jihočeské metropole věděl, že už nesmí zaváhat. Jenže hned v úvodu přišla komplikace, když už v první minutě dostal Filip Novák trest na pět minut plus do konce utkání. „Vyloučení Filipa s námi nic moc neudělalo. My máme vyloučení v každém zápase opravdu hodně. Oslabení nám ale bere dost sil, protože se ho snažíme hrát aktivně. Hodně bruslíme, je to nahoru dolů. Ukázali jsme ale, že i když hrajeme daleko víc oslabení než soupeř, tak sil máme pořád víc než oni. Vůbec nic nemůžeme svádět na únavu. Od poloviny třetí třetiny jsme dominovali. Naopak problém s pohybem měli oni,“ řekl k početním nevýhodám Nedorost.

České Budějovice oslabení ubránily, ale v sedmé minutě inkasovaly první branku. Ve druhé části se jim podařilo vyrovnat a po čtyřiceti minutách šli hosté dokonce do kabin spokojenější. „Měli jsme nůž na krku a neměli jsme vůbec co ztratit. Kdybychom prohráli, tak už by žádný další zápas nebyl. Šli jsme do toho a trošku se k nám přiklonilo štěstíčko. Padly nám tam tečované puky a dorážky. To se oproti minule změnilo. Jinak byl zápas hodně podobný, jako ty minulé. Podobně nám to musí vyjít ještě třikrát.“

Všichni z týmu lodivoda Marina Jelínka jsou rádi, že se série vrací zpět do Budvar arény, kde cítí možnost dalšího vítězství. „Znamená pro nás moc, že se stěhujeme zpět do Budějovic. V podstatě celou sezonu se nám doma dařilo. Až na dva zápasy, které nám nevyšly. Poslední utkání nám dalo spoustu energie, kterou si budeme chtít přetáhnout i domů a věříme, že se ve čtvrtek uvidíme opět v Kladně. A zavelíme k něčemu, co tady hodně dlouho nebylo,“ věří šestatřicetiletý útočník.

Celé semifinále je hodně vyrovnané, je o bruslení a bere spoustu energie. Přesto Nedorost věří, že právě výhra ve čtvrtém duelu vlije Jihočechům novou krev do žil. „Energie z posledního zápasu je spousta. Byl to od nás od poloviny zápasu opravdu výborný výkon. Na ledě jsme vypadali jako tým a myslím, že bylo vidět, že máme spoustu sil. Ve třetí třetině jsme spíše chtěli držet náskok a i přesto jsme soupeře v podstatě k ničemu nepouštěli. Musíme na to navázat. Byl to jenom jeden krůček a my musíme hrát v dalším zápase naprosto stejně.“

Kladenské mužstvo má o poznání nižší věkový průměr než Motor, ale podle slov českobudějovického útočníka je úplně jedno, jak starý má kdo tým. „Kladno má mladé kluky, kteří hodně bruslí. Neříkám, že my jsme staří, ale určitě jsme starší. Každopádně bych neřekl, že jsme horší bruslaři. Je to hodně fyzicky náročné, ale se Slavií i s Energií by to bylo stejné.“ Tým, ve kterém se prohání několik mistrů světa, by ale mohl sázet především na zkušenost.

„Kdybychom nevěřili, že sérii můžeme otočit, tak jsme se na to vykašlali. Otočíme to.“

„Jména úspěch nezaručí. O tom jsme se přesvědčili v sezoně, kdy k nám přijely Litoměřice, které měly průměr devatenáct let. Hodně bruslily, měly nasazení a v tu chvíli nám jména byla k ničemu. Na chytro už se hokej moc nehraje. Všechno se hrozně zrychlilo a my pokud nebudeme bruslit, tak je nám to vše prd platné. Zkušenost je k ničemu, protože oni budou všude o krok rychleji a všechny puky nám upálí. Musíme se jim vyrovnat v nasazení, bojovnosti i bruslení. Pak se určitě naše zkušenost může projevit,“ ví dvojnásobný juniorský mistr světa.

Tým pod vedením kapitána Zdeňka Kutláka po čtvrtém zápase věří, že celou sérii otočí a půjde do baráže. „Kdybychom nevěřili, že sérii můžeme otočit, tak jsme se na to vykašlali. I když naše výkony kolikrát vypadaly tak, že se na to někdo vykašlal, tak to tak nikdy nebylo. Kdo někdy dělal profesionální sport, tak ví, že když se nedaří, tak je opravdu těžké se odrazit. Nohy jsou těžké, hlava nepřemýšlí a ruce jsou pomalé. Vypadá to, že se nikomu nechce, ale to absolutně nepřipadá v úvahu. A v play off už je to totální nesmysl. Charakter stoprocentně máme a ukázali jsme ho. Zápas se ale maže a v úterý jedem nanovo. Otočíme to,“ uzavírá českobudějovický rodák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz