Chceme do desítky! hlásí Piráti. Z čeho má kouč Růžička největší vichr?

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Chomutovští Piráti v minulých dnech uspořádali setkání s novináři, na kterém hlavní trenér Vladimír Růžička starší a za hráče Ivan Huml hovořili o týmové síle, i o vlastním přínosu. Cílem zůstává nadále play off. „Chceme do desítky,“ zní z kabiny.

Nový fanshop

Chomutovští v přípravě odehráli osm přátelských duelů a polykali tréninkové dávky na suchu i ledě ve dvou denních fázích. „Začali jsme 8. července a myslím, že příprava naplnila, co jsme si představovali. Až v extralize ale uvidíme, jak jsme doopravdy připravení,“ uvádí kouč.

S odchodem Michala Vondrky opustila mužstvo také produktivita, kterou bude potřeba nahradit týmovým duchem. K jinému doplnění lídra a střelce, jako byl minulý kapitán, nemá klub prostředky. „Nechci to moc rozebírat. Zkrátka máme nějaký rozpočet a podle toho se musíme zařídit. Máme hráče, na které máme. I proto zdůrazňuji, že týmový duch musí být ještě větší, než byl,“ domnívá se Růžička.

Méně peněz – větší chuť zopakovat předloňské semifinále? „Motivuje mě to opravdu hodně! Občas o tom někdo mluví, že se zahrabávám v Chomutově a podobně. Ale pořád se něco učíte. A stejné je to i u mě, i když toho mám už odtrénovaného docela dost. Baví mě dělat s mladými hráči. Stojí to občas hodně nervů, ale nedá se nic dělat,“ culí se pětapadesátiletý trenér.

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Teď prostředky nejsou, to by se ale mohlo v následující sezonách změnit, k čemuž přihlíží i hlavní trenér. „V Chomutově mám dlouhodobou smlouvu a chci, aby se tady dobře pracovalo a prosadili jsme nahoru zase nějaké mladé hráče. Chceme, abychom do tří případně čtyř let mohli hrát třeba i o ty nejvyšší mety. Bude samozřejmě záležet na tom, jak se to všechno bude vyvíjet i po té finanční stránce. Na vizi s financemi jsme s majitelem domluvení, ale to si necháme pro sebe. Lepší časy budou, věřím tomu,“ pokračuje.

Na složení kádru si nestěžuje ani Ivan Huml. „Tým je postavený dobře. Ve všech zápasech byly dobré momenty, kdy jsme si potvrdili, že hokej, který chceme hrát, umíme. Nesmíme experimentovat, protože když se budeme chtít vyrovnat technicky, budeme prohrávat. To už jsme se přesvědčili v přípravě,“ říká sedmatřicetiletý forvard.

„Když odešel Červenka, tak se nám ho podařilo nahradit jako pětce, takže to stejné musíme udělat i teď. Jsou tu mladí kluci, u kterých počítáme se zvýšením a zlepšením bilance. Hlavně musíme hrát týmově, protože hráče jako Michala Vondrku nemůže nikdo z nás jednotlivě nahradit,“ uvědomuje si. Pohled by mohl spočinout tedy na Petru Koblasovi, jenž se v druhé polovině loňského ročníku rozstřílel, na čerstvě draftovaném Jakubu Laukovi nebo letní posile Pavlu Klhůfkovi.

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Část gólů určitě obstará i Huml. „Určitě chci trošku napravit reputaci z minulé sezony, která nebyla úplně povedená. Nějakou zodpovědnost na sebe určitě beru a chtěl bych dát více gólů než loni,“ velí útočník, jenž se musel potýkat i se zraněními. „V mém věku to k hokeji patří. Já jsem na to zvyklý a nechci se na to vymlouvat. Nemyslím si, že by to nějak výrazně ovlivnilo mé výkony,“ domnívá se.

A jaký tedy bude hokej chomutovských Pirátů pod vedením bývalého hráče a úspěšného trenéra. „Budeme muset hodně dobře bránit, rychle přecházet do protiútoku a hrát agresivně. Každopádně mi připadá, že mužstvo hraje opravdu jako tým,“ libuje si Růžička. „Chceme předvádět pracovitý, fyzicky náročný a jednoduchý hokej. Musíme hrát týmově, protože nemáme tak technicky vybavený tým, jako je Liberec nebo další přední kluby,“ doplňuje ho Huml.

Foto: Kateřina Kundertová, piratichomutov.cz

V závěru letní přípravy střídalo vítězství porážku, což by ale v extralize sportovnímu manažerovi vůbec nevadilo. „Zatím to máme nahoru dolů. Máme zápasy, kdy hrajeme výtečně, ale také ty, v nichž nehrajeme dobře. Zase na druhou stranu bych docela bral, kdybychom jednou prohráli a jednou vyhráli. To by byla výborná sezona, ale mám obavy, že to tak nebude,“ líčí Růžička

Hodně bude záležet, jak si sedne v lize nejmladší brankářské duo ve složení Aleš Stezka – Štěpán Lukeš, jimž jistí záda ještě mladší Dominik Pavlát. „Já mám vichr ze všeho,“ směje se kouč. „Ze hry, z brankářů, ze všeho... Ale na brankáře si doteď rozhodně stěžovat nemůžeme. Kdyby nám nechytali dobře, tak jsme při zápasech, co jsme prohráli, nedostali pět gólů, ale patnáct. Brankáři jsou výborní,“ chválí maskované muže.

Reprezentanti mládeže by mohli přijít z pirátské akademie i do pole. „Někteří dostali šanci. Já jsem si za poslední dva měsíce trošku více prohlédl obě kategorie a vidím docela potenciál. Trénují s námi Michal Gut, Tomáš Koblížek, máme tam velice dobré obránce Víta Seemanna, Denise Zeman nebo Jakuba Váchala. V tomto ohledu je docela kam sáhnout. Ale na to, aby měli ti kluci větší prostor v týmu, potřebují, abychom se pohybovali v tabulce nahoře. Nejsem žádný blázen, abych to chtěl pak zachraňovat mladými hráči. Ti se hokej učí a nemůžeme je dostávat do nějakého velkého stresu,“ uzavírá Vladimír Růžička starší.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz