Charita i v nejnižší soutěži. V Neratovicích budou dražit dresy pro neurologii

14. prosince 2016, 11:24

František Suchan

Co na tom, že hrají až pátou nejvyšší soutěž. Neratovičtí Buldoci, aktuálně vedoucí tým středočeské krajské soutěže, vynikají vysokou návštěvností svých zápasů a charitativními aktivitami. V sobotu 17. prosince chystají tu zatím největší. Speciální růžové dresy z duelu proti Zlonicím se budou dražit na podporu neurochirurgie nemocnice Na Homolce a všemu bude předcházet exhibice za účasti bývalých špičkových hráčů v čele s olympijským vítězem Františkem Kučerou.

partneři českého hokeje

Výtěžek ze vstupného darovaný dětem, které náhle přišly o otce či oba rodiče, finanční příspěvek nadačnímu fondu Šance onkoláčkům či sparťanským sledgehokejistům, i to už během své tříleté existence zvládli Buldoci z Neratovic. Klub až z páté nejvyšší soutěže, na který však chodí v průměru kolem pěti stovek diváků a domácí zápasy provází atmosféra, mnohdy trumfující i kulisu některých prvoligových duelů, přichystal další dobročinnou událost na nadcházející sobotu. Nazval ji "Buldoci mají srdce".

„Bude to zatím nejvýraznější akce, která zapadá do našeho záměru vedle hokeje i někomu pomáhat,“ říká Martin Chabada, bývalý kapitán Sparty, nyní trenér a šéf Buldoků. „Spojili jsme to tentokrát se zápasem týmu kolem Adama Šaffra a Franty Kučery, které lákalo si u nás zahrát.“

Sobotní odpoledne, moderované – nejen sparťanským a mladoboleslavským fanouškům známým – DJem Doktorem Bubnem, začne v 16.30 zápasem výběrů hokejových osobností v sestavě s olympijským šampionem a mistrem světa Františkem Kučerou či bývalými extraligovými borci jako jsou David Pojkar, Petr Franěk, Zdeněk Toužimský, zmíněný Adam Šaffer a další.

Za účasti primáře neurochirurgie na Homolce Jana Klenera a Josef Kašíka, lékařského specialisty stejného zařízení, pak místní A tým, aktuálně vedoucí mužstvo soutěže, nastoupí do duelu proti Zlonicím ve speciálních růžových dresech. Ty se už nyní draží na facebookové stránce Buldoků a vybrané peníze půjdou právě na podporu pacientů s neurologickými onemocněními jako jsou mrtvice, cévní příhody a další. Klub k tomu vytvořil i video:

„Všechny tyhle zdravotní potíže má na svědomí náš uspěchaný způsob života, spousta starostí. Chceme upozornit na to, že potkávají mraky lidí a je třeba si uvědomit, že život není jen o byznysu, o shánění majetku, ale je třeba především správně vychovávat své děti a ukazovat jim dobrý příklad do života,“ zmiňuje Chabada.

„Líbí se mi, že se Buldoci snaží dělat hodně zajímavých věcí pro zdejší lidi a zvlášť tohle je na podporu něčeho opravdu dobrého, co někomu skutečně pomůže,“ pochvaluje si Jakub Mrázek, nejproduktivnější neratovický hráč se zkušenostmi z první ligy. „Vždyť snad každý ve svém okolí zažil někoho, koho podobné problémy potkaly. A nikdy nevíte, kdy budete podobnou pomoct potřebovat třeba i vy sami.“

Sobotní akce zároveň potvrzuje vzestup neratovického hokeje, který pod Chabadovým vedením začínal před čtyřmi lety z nuly a nyní už má úspěšné žákovské týmy a neustále mu roste hráčská základna. Účast proto přislíbil i svazový šéftrenér Slavomír Lener.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz