Chance liga vítá nováčka. Co přinese Sokolov druhé nejvyšší soutěži?

Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

Baník Sokolov zvládl náročné play off, pak i superfinále a po dvaadvaceti letech se vrátí do první ligy. Co nového této soutěži přinese?

Nový fanshop

Slušná návštěvnost

Dá se očekávat, že na první ligu bude do Sokolova chodit minimálně tisíc diváků. Spíš i víc. V druholigovém play off navíc kotel ukázal, že umí fandit opravdu hlasitě.

Profesionální přístup

Sokolov fungoval na profesionální úrovni už ve druhé lize. Špičkovou práci odvádí především realizační tým: vždyť hlavní trenér Karel Mlejnek má zkušenosti i z nejvyšší soutěže a je dokonce asistentem u národního týmu. Do práce je zapálený i Lukáš Mensator, Mlejnkův asistent a zároveň trenér brankářů.

Konkurenceschopný tým

Teď se samozřejmě těžko odhaduje síla budoucího týmu – ten se bude teprve tvořit. Nicméně Sokolov otloukánkem určitě nebude. Vždyť už letos vypadala kostra sestavy solidně: hráči jako Adam Rulík, Tomáš Kvapil, Jan Tomeček, Petr Přindiš, Matěj Zadražil, Pavel Kuběna, Marek Švec, Tomáš Rohan, Lubomír Kovařík, Josef Stříbrný a mnozí další už mají s první ligou nemalé zkušenosti. Partnerská Energie navíc měla různě po první lize svoje hráče. Lze tak spekulovat o možných návratech Martina Osmíka, Milana Davídka, Martina Weinholda... 

Šikovné mládí

Postup Sokolova uvítaly i Karlovy Vary, které s Baníkem spolupracují. Energie má kvalitní mládež, v příštím ročníku by se tak v Baníku mohli ohrát třeba Jan Bednář, Ondřej Kuchař, František Klejna, David Tureček, Otakar Šik nebo Adam Křemen. Jde pochopitelně pouze o novinářské spekulace, složení kádru je teprve otázkou. Teď se totiž ještě slaví! 

Osobnosti na ledě?

42letý David Hruška nevyloučil, že by si v Sokolově rád zahrál i první ligu. V play off ukázal, že to stále umí. Sokolov má i další slavné odchovance, kteří by se mohli vrátit domů: co třeba takový Radek Duda? Ten má teď ale spoustu starostí s Chomutovem, který je na pokraji sestupu.

Za naše město

V letošním kádru byla spousta hráčů, kteří v Sokolově začínali s hokejem. Vztah k mateřskému týmu, popřípadě k celému regionu, může hrát důležitou roli i v příštím ročníku.

Návrat Psa

Součástí postupového týmu byl i nepřehlédnutelný Petr Přindiš. Prvoligoví fanoušci si ho mohou pamatovat díky hipsterské vizáži, tvrdým hitům i bitkám. V Sokolově ale také tvořil hru a byl nejproduktivnějším obráncem Baníku.

Daleké cestování

Po delší době postoupil do první ligy tým z Čech. A co se týče cestování, nečeká Baník ani jeho soupeře jednoduchá sezona. Například štreka ze Sokolova do Havířova je dlouhá 534 kilometrů a jen autem zabere přes pět hodin.

Vzpomínky na 90. léta

Sokolov působil v první lize v prvních čtyřech letech její existence (1993 až 1997). Držel se spíše na chvostu tabulky a v roce 1997 sestoupil po neúspěšné baráži se Znojmem. 

Stadion

Kdo dává přednost starým hokejovým zimáčkům před moderními a multifunkčními arénami, tak ten si v Sokolově přijde na své. Hlediště je blízko u ledu, a na stadionu je tak specifická atmosféra. Kapacita je podle stránek Baníku určená pro 5 000 diváků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz