Chance liga vítá nováčka. Co přinese Sokolov druhé nejvyšší soutěži?

Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

Baník Sokolov zvládl náročné play off, pak i superfinále a po dvaadvaceti letech se vrátí do první ligy. Co nového této soutěži přinese?

HokejkaTV

Slušná návštěvnost

Dá se očekávat, že na první ligu bude do Sokolova chodit minimálně tisíc diváků. Spíš i víc. V druholigovém play off navíc kotel ukázal, že umí fandit opravdu hlasitě.

Profesionální přístup

Sokolov fungoval na profesionální úrovni už ve druhé lize. Špičkovou práci odvádí především realizační tým: vždyť hlavní trenér Karel Mlejnek má zkušenosti i z nejvyšší soutěže a je dokonce asistentem u národního týmu. Do práce je zapálený i Lukáš Mensator, Mlejnkův asistent a zároveň trenér brankářů.

Konkurenceschopný tým

Teď se samozřejmě těžko odhaduje síla budoucího týmu – ten se bude teprve tvořit. Nicméně Sokolov otloukánkem určitě nebude. Vždyť už letos vypadala kostra sestavy solidně: hráči jako Adam Rulík, Tomáš Kvapil, Jan Tomeček, Petr Přindiš, Matěj Zadražil, Pavel Kuběna, Marek Švec, Tomáš Rohan, Lubomír Kovařík, Josef Stříbrný a mnozí další už mají s první ligou nemalé zkušenosti. Partnerská Energie navíc měla různě po první lize svoje hráče. Lze tak spekulovat o možných návratech Martina Osmíka, Milana Davídka, Martina Weinholda... 

Šikovné mládí

Postup Sokolova uvítaly i Karlovy Vary, které s Baníkem spolupracují. Energie má kvalitní mládež, v příštím ročníku by se tak v Baníku mohli ohrát třeba Jan Bednář, Ondřej Kuchař, František Klejna, David Tureček, Otakar Šik nebo Adam Křemen. Jde pochopitelně pouze o novinářské spekulace, složení kádru je teprve otázkou. Teď se totiž ještě slaví! 

Osobnosti na ledě?

42letý David Hruška nevyloučil, že by si v Sokolově rád zahrál i první ligu. V play off ukázal, že to stále umí. Sokolov má i další slavné odchovance, kteří by se mohli vrátit domů: co třeba takový Radek Duda? Ten má teď ale spoustu starostí s Chomutovem, který je na pokraji sestupu.

Za naše město

V letošním kádru byla spousta hráčů, kteří v Sokolově začínali s hokejem. Vztah k mateřskému týmu, popřípadě k celému regionu, může hrát důležitou roli i v příštím ročníku.

Návrat Psa

Součástí postupového týmu byl i nepřehlédnutelný Petr Přindiš. Prvoligoví fanoušci si ho mohou pamatovat díky hipsterské vizáži, tvrdým hitům i bitkám. V Sokolově ale také tvořil hru a byl nejproduktivnějším obráncem Baníku.

Daleké cestování

Po delší době postoupil do první ligy tým z Čech. A co se týče cestování, nečeká Baník ani jeho soupeře jednoduchá sezona. Například štreka ze Sokolova do Havířova je dlouhá 534 kilometrů a jen autem zabere přes pět hodin.

Vzpomínky na 90. léta

Sokolov působil v první lize v prvních čtyřech letech její existence (1993 až 1997). Držel se spíše na chvostu tabulky a v roce 1997 sestoupil po neúspěšné baráži se Znojmem. 

Stadion

Kdo dává přednost starým hokejovým zimáčkům před moderními a multifunkčními arénami, tak ten si v Sokolově přijde na své. Hlediště je blízko u ledu, a na stadionu je tak specifická atmosféra. Kapacita je podle stránek Baníku určená pro 5 000 diváků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz