Chance liga v Hodoníně? Letos ještě ne. Přesun licence z Kadaně neklapl

Foto: Adam Krátký, shkhodonin.cz

Vedení hokejového Hodonína mocně toužilo po tom, aby se už v nadcházející sezoně hrála na jeho ledě druhá nejvyšší soutěž. To se ale nakonec nestane, Český hokej totiž nemohl přesun licence z Kadaně posvětit. Drtiči tak opět nastoupí do druhé ligy a o posun do Chance ligy se poperou sportovní cestou.

Nový fanshop

Na webových stránkách hodonínského klubu všechno pečlivě vysvětlila Jana Gajošová, předsedkyně klubu SHK Hodonín. „31.5.2018 jsme uzavřeli na svazu smlouvu o přenechání práva hrát první ligu s akciovou společností SK Kadaň. Tato akciová společnost je jediným a výhradním vlastníkem tohoto práva,“ uvedla Gajošová.

Proč ale přesun licence nakonec ztroskotal? „Na zimním stadionu v Kadani ale působí ještě občanské sdružení HC Kadaň. Toto sdružení je zapsáno na ČSLH v Praze pod svým hokejovým číslem a jako společník akciové společnosti SK Kadaň. Aby mohl hokejový svaz posvětit převod první ligy do Hodonína, bylo zapotřebí souhlasu občanského sdružení. To se do dnešního dne nestalo. Tudíž první ligu v Hodoníně letos hrát ještě nebudeme,“ vysvětlila Gajošová pozadí jednání o přesunu licence.

Jana Gajošová, předsedkyně klubu SHK Hodonín.

Jana Gajošová, předsedkyně klubu SHK Hodonín. | Foto: shkhodonin.cz

Do začátku soutěží zbývají jen týdny a vedení hodonínského klubu už nemohlo dál vyčkávat. „Čas je neúprosný a je potřeba se tomu postavit čelem a být připraveni na sezonu 2018/19 v plné síle, byť v druhé lize. Nebudu Vás zatěžovat tím, co jsme pro úspěch jednání udělali, ale věřte, že nepolevíme a i nadále je soutěž první ligy v Hodoníně pro nás prioritou,“ slíbila fanouškům Gajošová.

Vedení klubu i tak čeká v následujících dnech perné období. „Postupně budeme samozřejmě představovat jak hráče a realizační tým, tak i nové sponzory a členy klubu.“ Známy už jsou také přípravné zápasy, do nichž Drtiči nastoupí. Bude jich celkem šest, první Hodonín odehraje 20. srpna v Třebíči proti Moravským Budějovicím, doma se poprvé ukáže 31. srpna proti B-týmu rakouského KAC Klagenfurt.

„Postupně budeme samozřejmě představovat jak hráče a realizační tým, tak i nové sponzory a členy klubu.“

Poprvé se mužstvo SHK Hodonín sejde na ledě v pondělí. „Strojovna je plně funkční a nic nebrání tomu konečně v pondělí naskočit na ledovou plochu.“ hlásí vedení Zimního stadionu Václava Nedomanského na webových stránkách Drtičů.

V posledních dvou sezonách Hodonín nedokázal prorazit brány finále. Vloni Drtiče zastavil Šumperk, rok předtím Vsetín. Vidina druhé nejvyšší soutěže je ale velkým hnacím motorem k tomu, aby byl příští ročník lepší než ty předešlé. „Můj hokejový pracovní cíl je a zůstane stejný. A to je první liga pro DRTIČE SHK Hodonín,“ říká zarputile na závěr tiskové zprávy Jana Gajošová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz