Chalupa sestřelil lídra: Nebylo to ono, hráli jsme špatně

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Nedělní šlágr Hradce s Libercem budiž důkazem, že i deset minut může stačit k vítězství. Tygři byli od začátku až téměř do konce lepším týmem, ale hubené vedení 1:0 jim Mountfield ve finiši otočil a dotáhl je na čele tabulky.

Jágr Chance liga

Hradečtí vytěžili z minima maximum. Ne že by vyloženě propadali; do defenzivy předváděli slušnou práci, jenže taktovku hry držel v ruce soupeř. Liberec trpělivým výkonem potvrzoval, že v čele tabulky není náhodou. O to víc se musel divit na konci.

„Celý zápas to bylo nic moc, hráli jsme špatně. Vůbec nevím, čím to bylo. Už v Litvínově jsme hráli až třetí třetinu,“ odkazuje Matěj Chalupa na páteční duel (paradoxně taky s vítěznou tečkou). „Bylo to hlavně o štěstí. Čekali jsme, co udělají oni, a začali jsme hrát až třetí třetinu. Zaplať pánbůh nám tam padly ty tři góly a máme cenné tři body.“

Měli jsme mít větší náskok a byl by klid, ví Birner

Domácí šli za první polovinu zápasu hned pětkrát na trestnou lavici. A kdyby dostali víc gólů než ten z hokejky Ladislava Šmída, který využil až poslední přesilovku, asi by už rozjetý vlak nedohnali.

„Byly tam zbytečné fauly. Snažíme se toho vyvarovat, v Litvínově jsme měli jenom jednoho vyloučeného, a teď zase víc,“ kroutí hlavou Chalupa. Hned třikrát pykal Daniel Rákos, jenž prožil hodně černý večer a mohl jen děkovat parťákům. „My ta oslabení hrajeme poslední dobou dobře, trénujeme je na tréninku. Naštěstí nám to jde a pokryli jsme je, až na ten jeden gól,“ pokyvuje mladý útočník.

Právě on se nakonec podepsal pod vítěznou trefu. Využil křídla, která dalo celému týmu vyrovnání Mateje Pauloviče. „Nakoplo nás to a v tu chvíli jsme byli na koni,“ souhlasí Chalupa. Sám pak taky uspěl díky tlaku do brány – stál ve správnou chvíli na správném místě.

„Celý zápas jsem se tam nějak motal, nebylo to ono. Pak Petr Koukal vystřelil a já byl před brankou úplně sám, snažil jsem se to hodit do strany, a pak už jsem měl prázdnou bránu,“ popisuje.

Dobře ale ví, komu Mountfield za výhru vděčí. „Brandon (Maxwell) dlouho nechytal, ale zvládl to super. Jenom díky němu jsme dneska vyhráli. Oba gólmani teďka mají dobrou formu, i Jarda Pavelka,“ uvědomuje si Matěj Chalupa.

Ne že by snad hradeckým bojovníkům, kteří dál překvapují extraligu, chybělo sebevědomí. Ovšem nedělní výhrou si ho zase posílili: Ujistili se, že i když zápas dlouho nejde jejich směrem, stejně může skončit dobře. A tohle se bude obzvlášť v play off hodit.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz