Chaloupek, Vála, Mareš a Chlubna. V Dukle mají smlouvu čtyři junioři

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Po sestupu z extraligy dnes hokejisté Jihlavy otevírají novou sezonu v Chance lize. Zahrát si v A-týmu můžou i čtyři junioři, kteří před startem ročníku podepsali s klubem profesionální smlouvy.

HokejkaTV

Všichni čtyři nastoupili ve čtvrtek za juniorku Dukly v prvním extraligovém zápase s Českými Budějovicemi, nezabránili však porážce 0:2 i neúspěchu v nadstavbě. Obránci Lukáš Mareš a Matěj Vála už mohou hrát v mládeži jen díky výjimce, coby hráči narození v roce 1999.

„Odmala jsem se chodil dívat na zimák dívat na chlapy a mým snem bylo si s nimi jednou zahrát. Teď se ocitla šance, tak jsem jí vzal za pačesy a jdu do toho,“ hlásí Mareš na webu hcdukla.cz po podpisu profesionální smlouvy. „V Lukášovi je potenciál. Čeká ho ještě hodně práce, ale my věříme, že to zvládne a stane se členem základního kádru Dukly,“ říká jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Lukáš Mareš

Lukáš Mareš | Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

To havlíčkobrodský rodák Matěj Vála na rozdíl od svého parťáka už dva starty mezi dospělými zapsal, předloni naskočil do áčka ještě coby starší dorostenec.

Zbylí dva talenti se už narodili v novém tisíciletí. Brankář Ondřej Chaloupek z ročníku 2001 patřil do širšího kádru reprezentační šestnáctky i sedmnáctky, hlavně s Janem Javůrkem bude krýt záda jihlavské juniorce. Klidně se ale může podívat i do A-týmu, kde je brankářem číslo tři za Niklasem Lundströmem a Janem Brožem.

Jako nejmladší podepsal smlouvu ve slavném klubu Tomáš Chlubna (na úvodní fotce). V červenci dosáhl teprve šestnácti let, ale o svém talentu přesvědčuje i na mezinárodní scéně: V nejmladší kategorii byl s 24 body v 18 zápasech nejproduktivnějším hráčem, i letos v sedmnáctce patří mezi útočné tahouny.

„Pocit byl určitě super. Chodím sem odmala a vždy jsem chtěl nastoupit před fanoušky. Dostali jsme návrh smlouvy, jednali jsme o něm doma, s agentem, a po týdnu jsem ho podepsal,“ vypráví na jihlavských stránkách.

Ondřej Chaloupek

Ondřej Chaloupek | Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

Doma ho probíral hlavně s tátou – Tomáš Chlubna senior brousil nejen českou extraligu v Jihlavě, Vítkovicích, Třinci, Karlových Varech a Znojmě, ale vystřídal také několik evropských soutěží v čele s finskou Liigou a ruskou Superligou.

„S tátou jsem se o smlouvě samozřejmě radil. Jednali jsme o všech možnostech a rozhodli se takhle. Chtěl jsem zůstat v Jihlavě a myslím, že podpis smlouvy je dobrým rozhodnutím,“ říká. I mladší Tomáš už může být pro někoho vzorem, v žákovských kategoriích mu totiž vyrůstá bratr Tobias.

Po výkonech z posledního roku se teď Tomáš Chlubna určitě bude chtít solidně předvést i mezi dospělými, jakmile dostane šanci. Ale současně myslí i na kategorii, do které věkově spadá (a ještě tři roky bude).

„V juniorce bych nám chtěl pomoct dostat se do play off, což je prvotní cíl. V áčku se budu snažit klukům pomoct taky, abychom se dostali do baráže a potom i do extraligy. Vím ale, že budu mít v každé kategorii jinou roli,“ dodává.

Matěj Vála

Matěj Vála | Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz