Čeští para hokejisté začali sezonu dvěma výhrami nad Němci. Přínosné, řekl Bříza

Foto: Karel Švec, Český hokej

14. října 2019, 19:10

David Jahoda

Para hokejisté české hokejové reprezentace odehráli po úspěšném domácím světovém šampionátu první zápasy. V Nymburku se v rámci přátelských klání dvakrát utkali proti Německu, v obou případech uspěli. Nešlo to snadno, o to víc si ale trenér Jiří Bříza výher cenil.

Aplikace Tipsport extraligy

„Zápasy hodnotím přínosně. Byly to pro nás první zápasy po mistrovství světa v Ostravě, pauza byla znát. Zápasový režim je úplně jiný než tréninkový,“ konstatoval kouč Bříza.

V sobotu se češkým reprezentantům zadařilo po prodloužení. V zápase vedli, pak ale jednogólovou ztrátu doháněli. Nakonec kapitán Michal Geier navázal na dvougólového Zdeňka Hábla a urval tím duel pro český výběr. 

Foto: Karel Švec, Český hokej

„Začali jsme trénovat v září, takže jsme kondičně ztráceli. Nicméně souhra nebyla rezavá a postupem času se to lepšilo,“ hodnotil Bříza.

Ve druhém utkání to bylo znát. Češi v něm zvítězili 3:1, dvakrát se prosadil Geier, jednou Raul. „Ceníme si vítězství z obou zápasů, protože Němci už se připravují na mistrovství světa skupiny B, které je čeká v listopadu. Je to pro ně velice důležitý turnaj. První dva postupují do A skupiny, čehož chtějí dosáhnout, aby pak mohli bojovat o paralympiádu,“ uvedl podrobnosti trenér českách para hokejistů. 

„Byly to pro nás první zápasy po mistrovství světa v Ostravě, pauza byla znát.“

„Jsou v tréninku celé léto, mají za sebou zhruba už deset zápasů. Byli rozehranější a bylo na nich vidět, že jsou na tom výkonnostně lépe než v minulosti. I proto si ceníme, že se vyhrálo,“ ohlédl se ještě za oběma zápasy Bříza. 

Staronoví hráči a prestižní turnaj v Kanadě

Výsledky samotné ale pro něj a všechny jeho svěřence nebyly tím nejdůležitějším. „Pro nás bylo důležité, že jsme sezonu konečně odstartovali nějakým zápasem a bylo fajn, že se nám to takhle dostalo do programu,“ dodal.

Kromě stálých opor přivítal v sestavě i novice. I když, jak se to vezme... „V sestavě byli staronoví hráči Honza Frolík a David Motyčka. Ti nás doplní v týmu i do budoucna, v sestavě s nimi počítáme,“ řekl Bříza.

Co čeká české para hokejisty v dalších týdnech? „Budeme trénovat, protože nás první týden v prosinci čeká turnaj čtyř zemí v Kanadě za účasti USA, Kanady a Ruska,“ prozradil Bříza. „Pozvánku jsme dostali díky výsledkům i organizaci mistrovství světa v Ostravě. Pro nás to bude velký svátek, i když nás čekají velmi těžcí soupeři,“ doplnil. 

Přípravná utkání s Německem (Nymburk)

Sobota 12. 10.

P ČESKO – P NĚMECKO 3:2 po prodloužení (2:2, 0:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Hábl (Kubeš), 13. Hábl, 50. Geier (Kubeš) – 4. Sklorz, 6. Hering (Wedde).
Česko: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Hábl – Motyčka, Wágner, Frolík, Doležal, Geier, Raul, Palát.
Německo: Brzoska – Raedler, Pabst, Sklorz, Pilz – Disveld, Krüger, Bentzen, Deuschl, Wolff, Jaster, Mühlhans, Kuhli-Lauenstein, Hering, Wedde, Schrader.

Neděle 13. 10.

P ČESKO – P NĚMECKO 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Geir, 32. Raul, 42. Geier (Hábl) – 38. Jaster (Hering, Wedde).
Česko: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Hábl – Motyčka, Wágner, Frolík, Doležal, Geier, Raul, Palát.
Německo: Kunst– Raedler, Pabst, Sklorz, Pilz – Disveld, Krüger, Bentzen, Deuschl, Wolff, Jaster, Mühlhans, Kuhli-Lauenstein, Hering, Wedde, Schrader.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz