Češky v Rakousku slavily zlato, Novák chce u týmu pokračovat

Foto: Facebook ČSLH

Tři utkání, tři výhry. Češky zakončily turnajová zápolení tím nejlepším možným způsobem, v Klagenfurtu zapomněly na předchozí nezdary a po vítězstvích nad Slovenkami, Němkami a domácími Rakušankami se radovaly z turnajového prvenství při skóre 8:1! "Jsem rád hlavně za to, že se zlepšila koncovka. Vždy to sice může být ještě lepší, ale nesmíme být nenažraní," říká spokojený hlavní trenér Petr Novák.

Plekanec Chance liga

Ještě před turnajem musel trenérský štáb řešit několik absencí. Z původní nominace vypadly útočnice Barbora Patočková, Adéla Jůzková a Šarlota Tomasco. Nahradily je Karolína Hornická a Laura Lerchová. Češky vyrazily na sedmihodinový trip do Klagenfurtu už o den dřív. "Odjeli jsme nakonec s 21 hráčkami," prozrazuje kouč Petr Novák.

Reprezentantky začaly turnaj proti Slovenkám a přes jasnou výhru 3:0 zpočátku nebyly lepším týmem. "Slovenky na nás vlétly a docela nás tím překvapily. Musím uznat, že v první části byly lepší a neinkasovali jsme jen díky dobrému výkonu brankářky," chválí Kláru Peslarovou, která nedávno jako první žena vychytala nulu v mužské soutěži.

Druhými soupeřkami byly Němky. Těm české hokejistky nedaly na listopadovém Halloween Cupu ani gól, ale tentokrát jim hubenou porážku vrátily. "Neberu to tak, že jsme jim oplatily prohru z Ruska. Víc mě těší, že jsme podali dobrý výkon. Němky byly na MS čtvrté a my s nimi sehráli vyrovnané zápasy," líčí po výhře 2:1 po nájezdech.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

K turnajovému triumfu stačilo svěřenkyním Petra Nováka na závěr zdolat domácí Rakušanky, což se povedlo. "Musíme zmínit, že jsou to soupeřky z divize IA, ale tím nechci říct, že šlo o povinnou výhru. Sehráli jsme povedené utkání, ale i Rakušanky tam měly šikovné hráčky. Proti nám se jim však tolik nedařilo," říká po vítězství 3:0.

Češky slavily první zlato v sezoně, odčinily tak domácí nezdar z Příbrami, kde skončily čtvrté za Švýcarkami, Francouzkami a Norkami. "Jsem rád, že nám to vyšlo, ale nesrovnával bych to s jinými akcemi. Každopádně první místo je první místo," těší Nováka, který je spokojený jak s obrannou hrou, tak i koncovkou, která hokejistky trápila.

"Vždycky to může být lepší, ale nesmíme být nenažraní," ví český lodivod, jehož svěřenkyně v předchozích jedenácti utkáních vstřelily jen deset branek. Teď skórovaly za tři zápasy osmkrát. "To je skoro stejně jako za minulé turnaje. Koncovka se zlepšila," hlásí Novák, podle kterého organizace úplně neodpovídala mezinárodnímu turnaji.

Foto: Tereza Zahálková

"Řekl bych to tak, že turnaj dětí je u nás lépe zorganizován. Třeba trenéři a trenérky tam měli hromadnou kabinu, což mi přišlo pod úrovní. A poslední den s námi nepočítali ani na oběd. Divili se, co tam děláme, ale manažerka to nakonec zařídila," kroutí hlavou Novák. Ten naopak vyzdvihuje ubytování a také nádherné prostředí Korutan.

"Bylo to krásné. Chtěli jsme si udělat dokonce malý výlet na vyhlídku, ale zrovna nám nepřálo počasí, takže jsme se jen prošli kolem jezera," popisuje po poslední turnajové akci v sezoně. Nyní už české hokejistky čekají jen dvě přípravná utkání. Nejdřív budou hrát v pátek 30. března v Rakousku a následně v pondělí 2. dubna na Slovensku.

"Na 95 procent vezmeme jen hráčky z české ligy. A chceme taky vidět holky z osmnáctky, aby nakoukly do dospělého hokeje," prozrazuje Novák, jenž vede české hokejistky prvním rokem. "Myslím, že se nám něco povedlo a je tam vidět posun. A jestli budu u týmu pokračovat? Doufám, že ano. Nikdo neříkal, že bych neměl," uzavírá.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Výsledky českých utkání na Turnaji čtyř

ČESKO – SLOVENSKO 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Polenská (Hymlárová, Lerchová), 36. Tejralová (Vonková), 60. Polenská (Horálková, Hymlárová).

NĚMECKO – ČESKO 1:2 po nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Gleissnerová (Strobelová, Lanzlová) – 33. Lorencová (A. Halounová), rozhodující nájezd Horálková.

RAKOUSKO – ČESKO 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Martinů (A. Halounová), 15. S. Halounová (A. Halounová, Polenská), 35. Polenská (Hymlárová).

Výsledky dalších utkání na Turnaji čtyř

RAKOUSKO – NĚMECKO 2:3 (0:2, 2:0, 0:1
SLOVENSKO – RAKOUSKO 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
NĚMECKO – SLOVENSKO 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Konečná tabulka Turnaje čtyř v Klagenfurtu

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Česko 3 2 1 0 0 8:1 8
2. Německo 3 2 0 1 0 7:5 7
3. Rakousko 3 1 0 0 2 6:8 3
4. Slovensko 3 0 0 0 3 3:10 0

Sestava ženské reprezentace v Klagenfurtu

Brankářky:
Klára Peslarová (Karviná), Kristýna Bláhová (Slavia Praha).

Obránkyně:
Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Aneta Tejralová (Petrohrad, Rusko), Karolína Kovářová (Karlskrona, Švédsko), Věra Horáková, Karolína Kosinová, Zuzana Martinů (všechny Slavia Praha), Magdalena Erbenová (Benátky nad Jizerou), Adéla Škrdlová (Třebíč).

Útočnice:
Alena Polenská (Petrohrad, Rusko), Simona Studentová (Lugano, Švýcarsko), Veronika Lorencová, Karolína Hornická (obě Slavia Praha), Martina Vonková (Kladno), Alexandra Halounová, Sandra Halounová (obě Plzeň), Kamila Smetková (Hodonín), Tereza Topolská (Beroun), Klára Hymlárová (Opava), Laura Lerchová (Třinec).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Zahálková
Hlavní trenér: Petr Novák
Asistent trenéra: Petr Tejral
Trenér brankářů: Vratislav Vajner
Masér / kustod: Martin Vašek
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová
Lékař: MUDr. Vojtěch Třebický

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz