Českou kolonii v Krakově mohou doplnit další dva zkušení hráči

Foto: hcverva.cz

24. srpna 10:25

Adam Bagar

Do přípravy polského Krakova se nově zapojili dva čeští hokejisté s extraligovými zkušenostmi – obránce Jiří Gula a útočník Michal Bárta. Uspějí v klubu na zkoušce?

HokejkaSHOPvanoce

Třicetiletý Jiří Gula dlouhé roky válel za mateřský Litvínov, se kterým před čtyřmi lety slavil mistrovský titul. V extralize sehrál 397 utkání s bilancí 42 bodů (14+28), dalších 67 startů zapsal ve druhé nejvyšší soutěži za Most, Třebíč, Litoměřice a Ústí nad Labem.

Gula s Bártou hráli naposledy na Slovensku

O dva roky starší Michal Bárta mezi tuzemskou elitou sehrál 318 duelů a nasbíral 93 bodů (51+42), postupně působil v Liberci, Mladé Boleslavi a v Pardubicích. O patro níž hrál za Třebíč, Vrchlabí, Benátky nad Jizerou a v sezoně 2017/18 za České Budějovice.

Uplynulý ročník oba strávili za hranicemi. Gula po patnácti utkáních v anglickém Sheffieldu posílil Trenčín, kterému v 31 startech přispěl šesti body (3+3). Také Bárta hrál na Slovensku, ani jeho 25 bodů (11+14) v 51 zápasech ale Žilině k záchraně nepomohlo.

Krakov trénuje už patnáctou sezonu Roháček

Teď by mohli rozšířit českou kolonii v Krakově, kde jsou na zkoušce. V polském týmu, jenž už patnáctou sezonu vede český trenér Rudolf Roháček, působí také brankář Miroslav Kopřiva, obránci Miloslav Jáchym s Alešem Ježkem a útočník Michal Vachovec.

Oba testovaní hrají už na Tatranském poháru

Gula s Bártou se v barvách polského týmu představili už v pátečním zápase s maďarským Miškovcem. Krakov vstoupil do Tatranského poháru v Popradu porážkou, gólem z 55. minuty padl 2:3. Už dnes narazí na Košice a v neděli jej čeká utkání o konečné umístění.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz