České Budějovice chtěly bratry Michálkovy. Uvažovaly i o Muellerovi!

Foto: Stanislav Souček

Motor se v honbě za postupem do Tipsport extraligy poohlíží po velkých jménech. Favorit WSM Ligy byl v kontaktu s Milanem Michálkem (na fotce) i jeho bratrem Zbyňkem. Ve hře byl dokonce příchod Petera Muellera, někdejšího velkého příslibu NHL.

Plekanec Chance liga

V Motoru už působí jiné osobnosti: Filip Novák, Petr Vampola, Zdeněk Kutlák nebo Václav Nedorost. České Budějovice navíc oslovily Zbyňka a Milana Michálka, ještě loni hráče NHL. 

„Milan Michálek nám za určitých okolností přislíbil pomoc v závěru sezony, ale jeho už si můžeme škrtnout. Když zahájil intenzivnější trénink, tak se mu vrátily problémy s kolenem," řekl v rozhovoru pro Deník generální manažer Stanislav Bednařík. „Mluvili jsme i se Zbyňkem Michálkem, ale naprosto pochopitelně dal přednost Spartě a možnosti vybojovat si místo v olympijském týmu."

České Budějovice hledaly posily i v zahraničí – blízko byl příchod Robbieho Czarnika, produktivního forvarda z ECHL. Sedmadvacetiletý Američan ovšem upřednostnil nabídku ze druhé nejvyšší německé soutěže.

„Uvažovali jsme i o Peteru Muellerovi."

A pozor: ve hře bylo dokonce angažmá Petera Muellera, někdejší osmičky draftu NHL! Mueller odehrál za Phoenix a Colorado 297 zápasů (63+97) a reprezentoval Spojené státy americké na dvou světových šampionátech. Mueller se ale dohodl se Salcburkem a hraje v EBEL. „Uvažovali jsme o něm," přiznal Bednařík v interview s Pavlem Kortusem.

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča, David Gába, Martin Březina.

Obránci: Filip Novák, Mitchell Fillman, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Zdeněk Kutlák, Roman Vráblík, Jiří Kučný, Patrik Marcel.

Útočníci: Václav Nedorost, Vít Jonák, Michal Bárta, Petr Vampola, Martin Novák, Peter Galamboš, Miloslav Čermák, Vlastimil Dostálek, Filip Vlček, Martin Heřman, Lukáš Květoň, Rok Pajić, Ondřej Šulek, Jakub Káník, Jakub Doktor, Jan Bárta, Luboš Rob, Radek Prokeš, Matěj Toman, Martin Beránek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz