Češi znají soky pro paralympiádu! Narazí na USA, Japonsko a domácí Korejce

Foto: Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců

4. prosince 2017, 13:56

David Jahoda

Sledge hokejisté už znají podobu skupin pro březnovou paralympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu. Čeští hokejisté, kteří si třetí účast za sebou na zimních olympijských hrách zajistili v říjnu ve švédském Östersundu, figurují ve skupině B, kde narazí na obhájce zlata Spojené státy americké, Japonsko a domácí Jižní Koreu.

Nový fanshop

Čeští sledge hokejisté šli díky vyhrané říjnové kvalifikační skupině do losování skupin pro paraolympiádu jako šestý nasazený tým. Největším favoritem skupiny B, kterou los Čechům přiřadil, jsou Spojené státy americké. Ty vyhrály poslední dvě paraolympiády, a v Pchjongčchangu tak budou útočit na zlatý hattrick. Jihokorejský domácí tým skončil na posledních Hrách v Soči sedmý, na jaře na (rovněž domácím) mistrovství světa v Kangnungu bral bronz. Japonsko v Soči chybělo, v roce 2010 ve Vancouveru však získalo stříbro.

>> Sledge hokejisté to zvládli, potřetí v řadě pojedou na paralympiádu!

Jedničku z celé osmičky kvalifikovaných zemí získala po vítězství na mistrovství v Kangnungu Kanada, která z posledních dvou paralympijských her odjela bez medaile. Naposledy brala cenný kov v Turíně roku 2006, tehdy Kanaďané celý turnaj vyhráli. Jejich soupeři ve skupině A budou Norsko, Itálie a Švédsko, které se do Jižní Koreje dostalo z posledního možného místa.

Česká sledge hokejová reprezentace se na minulé i předminulé paralympiádě umístila na pátém místě. Mimořádná událost pro handicapované sportovce bude mít své zahájení 8. března 2018, sledge hokejový turnaj odstartuje o den později. Ze skupiny postupují první dva týmy, které se ve vyřazovací části utkají o medaile. Zbylé země, které skončí ve své skupině na třetí a čtvrté příčce, si pak zahrají o páté až osmé místo.

Sledge hokej na paralympijských hrách 2018

Skupina A

Kanada
Norsko
Itálie
Švédsko

Skupina B

USA
Jižní Korea
Česko 
Japonsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz