bahis siteleri

Češi zase potrápili Kanadu. Takové zápasy nám dají strašně moc, ví střelec Geier

Foto: Radim Horák, parahockey.cz

Michal Geier zlomil české střelecké trápení proti zámořským gigantům. V semifinále IPH Cupu v Porubě dokázal skvěle rozvlnit síť Kanady, která ale překvapení nepřipustila a zvítězila i ve druhém vzájemném zápase o tři góly. Češi podlehli 1:4, ale znovu se ctí.

„Chtěli jsme je potrápit aspoň jako v prvním zápase, ale nepovedl se nám vstup do utkání. Po první třetině jsme ztráceli dva góly, ve druhé přišel další a poté už bylo těžké výsledek otáčet. Udělali jsme nějaké individuální chyby, mrzí nás to,“ hodnotí Michal Geier.

Jeho chvíle přišla v čase 36:05, kdy předjel soupeře a nechytatelnou střelou snížil. „Určitě to potěší. Výbornou práci tam odvedl Venca Hečko, který na sebe navázal hráče. Gólman čekal nahrávku, viděl jsem, že je mírně přesunutý. Takže šlo jen o to trefit bránu.“

Stejný hráč mohl zanedlouho přidat další branku, když v oslabení ujížděl sám na brankáře. „Umím si to do levačky rychle přehodit a vystřelit. To se mi povedlo, ale pak mi kotouč sjel z čepele a vůbec jsem netrefil bránu. Jinak by to tam asi zaplulo,“ popisuje Geier.

„Kdybych snížil na 2:3, tak by nás to určitě nakoplo a vyhecovalo. Naopak Kanada by znervózněla. Škoda.“

„Možná jsem mohl zkusit jít klasicky do forhendu, trošku ho vybruslit. Má specifický posed, takže by to měl hodně složité. Mrzí mě, že jsem zaváhal. Kdybych snížil na 2:3, tak by nás to určitě nakoplo a vyhecovalo. Naopak Kanada by znervózněla. Škoda,“ smutní.

Mrzí jej i neproměněné přesilovky včetně takřka dvouminutové dvojnásobné v první třetině. „Nesehráli jsme v nich nic. Tohle zamrzí. Když dostaneme takovou příležitost proti mužstvu jako je Kanada, tak se musíme snažit je tam nějak točit,“ má jasno český útočník.

Nejen on jednoznačně kvituje, že může poměřit síly s nejlepšími týmy světa. „My se těmito zápasy učíme. Takže i když s USA nebo Kanadou prohrajeme, tak nám to dá strašně moc a do budoucna se to může jen zlepšovat,“ pokyvuje Michal Geier po porážce 1:4.

Ve čtvrtek si Češi od ledu odpočinou, den nato akci v porubské RT TORAX Areně zakončí utkáním o třetí místo s IPH týmem složeným z hráčů Slovenska, Německa a Norska. Hrát se tentokrát bude už od 16:00. „Domácí turnaj chceme určitě zakončit vítězstvím.“

„My se těmito zápasy učíme. Takže i když s USA nebo Kanadou prohrajeme, tak nám to dá strašně moc.“

Úterní první vzájemný duel skončil českým triumfem 3:2. „Doufám, že to bude pohlednější hokej. Přál bych si, abychom navázali na výkony, které jsme předvedli třeba proti Kanadě, a ukázali větší dominanci. Chce to více přihrávek, věřit si na puku a střílet,“ velí.

Po turnaji se s reprezentační kariérou loučí Zdeněk Krupička a Jiří Raul. „Bylo by vhodné i pro ně vyhrát, aby to měli hezké. Jirka se tu ještě neukázal, ale určitě ukáže a zamává. A Zdenda se sice chystá loučit, ale když bude potřeba, tak nás ještě určitě doplní.“

Závěrečný program IPH Cupu 2022

Pátek 30. září:
16:00 Česko – IPH tým (o 3. místo)
19:00 USA – Kanada (finále)

Vstupenky na turnaj zakoupíte zde.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz