Češi si za rok zahrají v Tampere, ve skupině nakonec na Rusy nenarazí

Foto: Markéta Křížová

7. června 9:35

Adam Bagar

Už po čtvrtfinálových bojích na MS v Rize bylo možné vytvořit nástřel skupin pro nadcházející šampionát ve Finsku, ale až nyní je o soupeřích definitivně jasno.

Fanshop národního týmu

Čeští hokejisté si v žebříčku IIHF o příčku pohoršili a jsou šestí, příští rok si tak zahrají v základní skupině B v nové tamperské Uros Live Areně pro 13 500 diváků.

V Tampere narazí hned na dva medailisty z Rigy – domácí Finy a bronzové Američany. Dále se střetnou se Švédy, s Lotyši, Nory, Bělorusy a znovu také s Brity.

Původně mělo dojít na měření sil se všemi účastníky Euro Hockey Tour, ale pořadatelé využili možnost dva celky ve skupinách vyměnit – Rusy za Američany.

Rusové tak budou hrát ve skupině A, v helsinské Hartwall Areně pro 13 506 fanoušků vyzvou Kanaďany, Němce, Švýcary, Slováky, Dány, Kazachstánce a Italy.

Šampionát se uskuteční od 13. do 29. května 2022.

Základní skupiny na MS 2022

Skupina A: Kanada, Rusko, Německo, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Kazachstán, Itálie.

Skupina B: Finsko, USA, Česko, Švédsko, Lotyšsko, Norsko, Bělorusko, Velká Británie.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz