Češi se těší na souboj s Američany. Gólmana dál tají, Krejčík mimo hru

Foto: Vladimír Koča

17. května 2018, 10:53

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) Národní tým si poprvé vyzkoušel led herningské Jyske Bank Boxen, za sebou má rozbruslení na čtvrtfinálové střetnutí s Američany. "Nálada je koncentrovaná. Na hráčích je vidět velké soustředění i to, že se na zápas těší," pokyvuje asistent trenéra Jiří Kalous.

Nový fanshop

Ten se společně s generálním manažerem Jiřím Fischerem přesunul do čtvrtfinálového dějiště hned po pondělním zápase s Rakouskem, v Herningu pak v úterý sledovali bitvy USA s Finskem, Kanady s Německem a Dánska s Lotyšskem. "Už jsme tady zůstali a počkali na tým," prozrazuje Kalous, který tak sbíral poznatky o čtvrtfinálovém soupeři.

Horák: Všechno je v pohodě, až na tu dlouhou cestu

"Američané mají velmi bruslivý tým, hodně forčekují. Ale Finové to s nimi zvládli velmi dobře a vyhráli jasně 6:2. Určitě jsou hratelní, dají se porazit, ale musíme být hodně obezřetní hlavně do obrany, protože jejich nátlaková hra je velice nebezpečná," upozorňuje jeden z asistentů kouče Josefa Jandače, který má na americký útok připraven plán.

Herning? Všechno v pohodě, až na cestu z ledu. Hráči jeli vozíkem »

Důležité bude uhlídat také hvězdného Patricka Kanea, který se na turnaji zaskvěl už sedmnácti body za šest branek a jedenáct nahrávek. "Nesmíme se soustředit pouze na jeho formaci, ale na všechny lajny. Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení, protože Američané hrají velmi dobře přesilové hry," zdůrazňuje Kalous před čtvrtfinále.

Jaškin: Led tady vypadá trochu lépe než v Kodani

Češi ještě ve středu trénovali v Kodani, led Jyske Bank Boxen si vyzkoušeli až v den utkání při ranním rozbruslení. "Myslím, že je to příjemná hala. Led byl taky docela dobrý. Možná jsou tady jenom trošku živější mantinely, takové rychlejší odrazy. Na to si musíme dávat pozor," hlásí Kalous, který dál tají, kdo bude chytat proti Američanům.

Češi budou hrát na sedm obránců a třináct útočníků

"Gólmani to ví, ale nechceme to prozrazovat," usmívá se s tím, že Češi budou hrát na sedm beků a třináct útočníků. "Mimo sestavu by měl zůstat Jakub Krejčík," prozrazuje Kalous. "Jinak jsou všichni hráči v pořádku a sestava zůstává stejná," doplňuje. Na rozbruslení chyběl hlavní trenér Josef Jandač, který se ještě připravoval na klíčovou bitvu.

Předpokládaná sestava národního týmu na Američany:

Francouz, nebo Rittich – Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Jordán, Polášek – Řepík, Faksa, Červenka – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec, Chytil – Kousal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz