Češi s Bartošákem, co Vrána a Chytil? Sestava na semifinále je tajná!

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Dopoledne rozbruslení, pak porada a odpočinek. Tradiční režim mají čeští hokejisté před semifinále s Kanadou. Velká bitva vypukne od 19:15 hodin a zatím není jasné, v jaké sestavě Češi nastoupí. "Uvidíte večer," usmál se při rozhovoru s novináři asistent Robert Reichel.

Nový fanshop

Reprezentanti jdou do finiše. První úkol splnili, teď je před nimi další. Pokud zmáknou Kanadu, přivezou si medaili. A dostanou unikátní šanci zabojovat o zlato. "Je to další zápas, samozřejmě velmi důležitý. Budeme připravení. Jde o to, abychom od první do 60. minuty hráli hokej, který chceme," připomněl Reichel.

Reichel: Na MS jsme hráli dobře, z mužstva cítím sílu

Většinu hokejistů čeká životní duel. Kdo ví, kdy se zase podobná příležitost na úspěch naskytne. Navíc v Bratislavě, v kotli plném českých fanoušků. "Cítím z mužstva velkou sílu. Zápasy na šampionátu jsme odehráli dobře. Věřím, že to kluci přenesou do dnešního utkání," doplnil olympijský vítěz z Nagana.

Dopolední rozbruslení trvalo tradičně zhruba 20 minut, z hlediště ho sledoval i člen kanadského trenérského štábu Lindy Ruff, jenž na turnaji sekunduje hlavnímu kouči Alainu Vigneaultovi. Trenéři českého týmu s ním ale nemluvili. "Věřím, že pár slov prohodíme po zápase. My se soustředíme na sebe. Je to pro nás klíčový zápas, nic jiného neřešíme," řekl Reichel.

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

Po českém výběru šli na led také Kanaďané. Zámořský tým se v pátek přesunul vlakem z Košic a zrušili trénink, nové prostředí si hráči vyzkoušeli dnes krátce po poledni. Češi je ale příliš nesledovali. "Na Kanadu jsme připraveni. Víme, co a jak hrají. Věděli jsme, že rozbruslení nám nic neukáže," poznamenal kolega Miloše Říhy.

V brance bude Bartošák. Nastoupí Vrána a Chytil?

Tradičně jasno není o české sestavě. Na rozbruslení už byl Pavel Francouz, jehož ve čtvrtfinále brzdila lehká zdravotní indispozice. Chytat ale velmi pravděpodobně bude znovu Patrik Bartošák. Změny se nečekají ve složení obrany, v útoku úplně jasno není. Český tým si dával pozor, aby nedělal cvičení po trojkách. Při jednom z mála bruslili pohromadě bratři Zohornové s Řepíkem, resp. Palát, Faksa a Jaškin. 

Utkání s Německem vynechal Jakub Vrána, hrál naopak Filip Chytil. Trenér Říha pak připustil, že na Kanadu se může složení změnit. Oba zmínění hráči působí v NHL, tahle skutečnost bude hrát s ohledem na soupeře roli. "Sestavu uvidíte večer," doplnil Reichel.

Češi poletí v pondělí do Prahy, návrat je plánován na 14. hodinou

Český národní tým čeká šesté semifinále za posledních třináct let. Reprezentanti naposledy postoupili v Německu 2010, tehdy vyřadili Švédy. V Bratislavě se naopak radovali hokejisté Tre Kronor, o rok později ve Finsku zase Slováci. V Minsku 2014 vypadli Češi s Finy a rok poté na pražském ledě pro změnu s Kanadou.

REPORTÁŽ: Představení Domu českých fanoušků Bratislavě »

Světový šampionát skončí závěrečnými boji v neděli, o den později se výprava vrátí společně do Prahy. Hokejisté poletí leteckým speciálem, na Terminál 3 dorazí výprava v pondělí ve 14 hodin. Poté bude následovat tisková konference v nedalekém hotelu Holiday Inn.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz