Češi před Německem: Střelci vyhecovali Reichla. Faksa dá kafe, Vrána asi film

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) V úterý večer čekali, jak se vyvine situace před čtvrtfinále, druhý den už absolvovali trénink v rámci přípravy na Němce. Čeští hokejisté šli do akce v tradičním čase před polednem, na ledě vedlejší haly strávili necelou hodinku. „Program jsme nemuseli nijak přizpůsobovat," kvitoval trenér Miloš Říha.

HokejkaTV

Vývoj ve skupinách původně nabízel různé scénáře, včetně stěhování do Košic. Což by rozhodně nebylo příjemné. Vedení výpravy mělo nachystanou variantu s leteckým přesunem, Švédové a Švýcaři nakonec vyrazili z Bratislavy vlakem. 

Reprezentantům tyhle komplikace odpadly. Nemusejí si zvykat na nový hotel, na halu. Nemusejí se zabydlovat v nové kabině. Zatímco ostatní účastníci bratislavského čtvrtfinále měli tréninky v plánu až odpoledne nebo večer, Češi vybruslili už v 11 hodin. Zhruba ve stejnou dobu budou mít ve čtvrtek také rozbruslení.

Trenéři národního týmu požádali organizátory o změnu, čekat na led do odpoledne by nebylo optimální. „Jde o to, aby kluci neleželi celý den. Takhle se zapotili a protáhli, udělali si regeneraci. Před večeří může proběhnout video. Nastolili jsme určitý režim, nemá cenu něco měnit," řekl Miloš Říha.

Trénink měl tradiční spád, hokejisté pilovali přesilovky i další herní činnosti. Na závěr si dali samostatné nájezdy. Kdo nedal, musel udělat pár kliků. Když se soutěž chystala k závěru, střelci vyhecovali asistenta Roberta Reichla. Olympijský vítěz z Nagana se rozjel, ovšem netrefil. „Ukázal jsem, jak by se to dělat nemělo. Já ten jeden důležitý nájezd dal a tím to pro mě skončilo," usmál se Reichel při vzpomínce na olympijské semifinále s Kanadou.

Nájezdy odlehčily závěr tréninku. „Bylo to spíš na uvolnění, beci stříleli dobře, ale útočníci nedali gól. Kdyby to přišlo v zápase, vypadalo by to myslím jinak. Střelci by se projevili mnohem víc," uvedl Miloš Říha. Tahle disciplína může být ve vyřazovacích bojích velmi důležitá. „Trénink je něco jiného než zápas, ale je dobré si to vyzkoušet, kdyby na nájezdy došlo. Člověk se snaží brát to naplno. Ale máme tady dost šikovných hráčů, kteří nájezdy umějí jezdit. Kdyby na ně došlo, budeme připravení," zmínil útočník Michael Frolík.

Po tréninku měli hokejisté oběd, poté následovalo volno. Hráči si mohou odpočinout, případně se na chvilku projít po městě. I když deštivé počasí k vycházkám zrovna nevybízelo. „Všichni z rodiny odjeli domů. Zůstávali na dva zápasy, vrátí se zase až ve čtvrtek. Myslím, že půjdeme s klukama někam na kafe, možná na večeři. Pak budu odpočívat a připravovat se na zápas," připomněl Radek Faksa.

Jiný útočník Jakub Vrána plánoval krátký spánek, na procházku po Bratislavě to v jeho případě nevypadalo. „Možná si dám něco dobrého k jídlu a na hotelu si poslechnu nějaké písničky. Nebo si pustím film," naznačil. Zvolí český, nebo třeba americký? „Uvidíme, co budou dávat v televizi. Na Markíze," usmál se závěrem střelec z Washingtonu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz