Češi před čtvrtfinále: chytá Bartošák, Francouz nebude ani na střídačce

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Den D je tady, večer od 20:15 hodin vypukne v Bratislavě velké čtvrtfinále. Češi vyzvou Němce, pokud postoupí, dalšího soupeře jim pak určí nasazení týmů podle výsledků v základních skupinách MS.

HokejkaTV

Hokejisté mají před utkáním tradiční režim. Přes poledne měli dobrovolný trénink, jehož se nezúčastnili například Jakub Voráček nebo Michal Řepík. Oba sledovali trénink krátce ze střídačky, podobně jako generální manažer Petr Nedvěd. Většina hráčů nestrávila na ledě ani 20 minut.

Z účastníků rozbruslení nešlo vyčíst bližší detaily o sestavě pro čtvrtfinále. V českém národním týmu je tohle téma tabu. Podle určitých zdrojů je už delší dobu jasné, že chytat bude Patrik Bartošák. Dnešního tréninku se nezúčastnil Pavel Francouz. "Mohu potvrdit, že Pavel má menší zdravotní problémy, které nebudeme blíž specifikovat. Na střídačce bude připravený Šimon Hrubec," uvedl tiskový mluvčí národního mužstva Zdeněk Zikmund.

Už ve středu bylo zřejmé, že trenérský štáb zvažuje změny v útočných trojicích. „Složení dvou formací je jasné," řekl hlavní kouč Miloš Říha. Na dotaz, zda se nebudou měnit trio Dominika Simona a vozba Jana Kováře, odpověděl: „Ještě uvidíme."

MS 2019: Reichel před zápasem s Německem


Trenéři řešili varianty druhého útoku, kde se ve středu střídali Jakub Vrána a Ondřej Palát. Tím pádem se do čtvrté formace k Řepíkovi a Tomášovi Zohornovi posunul jeho bratr Hynek. Je možné, že Vrána půjde mimo základní sestavu, což předtím potkalo jiného hráče NHL Filipa Chytila.

Krátce před českým výběrem absolvovali rozbruslení v kompletním složení Němci. Do jejich branky se postaví Philipp Grubauer, spoluhráč Pavla Francouze z Colorada. Ofenzivní nebezpečí znamenají především Leon Draisaitl a šikula s českými kořeny Dominik Kahun. Německý tým má v sestavě jedenáct stříbrných medailistů z loňské olympiády, devět hráčů se zúčastnilo dubnových utkání Euro Hockey Challenge v Karlových Varech.

Zajímavosti o Německu doplňuje Michal Řepík

„Němci mají výborného brankáře, Draisaitl hraje v Edmontonu s McDavidem, je to výborný útočník. Čeká nás houževnatý soupeř. Ale bude to hlavně o našem výkonu. Mám silné mužstvo a věřím, že to zvládneme," připomněl asistent Robert Reichel. Složení českého týmu odmítl komentovat. „K sestavě vám nic říkat nebudu, uvidíte večer," doplnil stručně. Klíčová bitva národního týmu startuje v Bratislavě od 20:15 hodin.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz