Češi před bitvou s mistry světa. Chytá Langhamer, šance pro dva nováčky

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Dopoledne strávili zhruba 30 minut na ledě, aby vyladili formu na další velkou bitvu. Čeští hokejisté hrají od 16:30 hodin s Finskem, mistři světa jsou doma velmi silní a lační po triumfu na turnaji Karjala. Ovšem pokud duel ovládnou Češi, první podnik letošního Euro Hocky Tour se stane jejich kořistí!

HokejkaTV

Hokejisté se v průběhu pátečního odpoledne přesunuli ze švédského venkova do Helsinek, v Hartwall aréně dnes absolvovali rozbruslení. Poté zmizel poslední otazník v sestavě. „Do branky půjde Marek Langhamer. Volno dostane Roman Will, náhradníkem bude Karel Vejmelka," konstatuje asistent Karel Mlejnek.

Hlavní kouč Miloš Říha v Praze hovořil o záměru nasadit do každého utkání jiného gólmana, vyplývá tedy z toho, že proti Rusům bude v neděli chytat Karel Vejmelka? „Myslím, že to všechno bude předmětem diskuse po dnešním utkání," dodává Mlejnek.

Složení obránců a útočníků na klání s Finy bylo zřejmé už den dopředu. „O třináctém útočníkovi jsme ještě nerozhodli. Minule ve Švédsku se Jirka Smejkal nedostal do hry, rozhodneme o tom až před zápasem. Do hry každopádně jdou Ondřej Beránek, Michal Kovařčík a Jirka Smejkal," jmenuje Mlejnek útočníky, přičemž posledně dva zmíněné čeká mezistátní premiéra.

Trenéři národního týmu v rámci přípravy na utkání sledovali záznam střetnutí Finů s Rusy. „Utvrdili jsme se v tom, co Finové hrají. Je to velmi kompaktní mužstvo, mají většinu týmu z posledního mistrovství světa. Zdobí je výborně sehrané přesilovky, na ty jsme se dívali a detailně je rozebírali. Věříme, že v oslabení budeme úspěšní, a také, že budeme minimálně vylučovaní. Finové mají rovněž velmi dobrý forčekink, na což jsme se hodně připravovali na rozbruslení," hlásí Mlejnek.

Podle něj lze od protivníka očekávat stejný hokej, jaký Finové předváděli na posledním světovém šampionátu. „Stoprocentně! Vzorec a koncept hry mají podobný," souhlasí Říhův kolega. Češi vědí, že to bude náročná šichta. „Je to kvalitní soupeř, velmi rychlý a bruslivý. Nečeká nás nic jednoduchého, musíme se dobře připravit, abychom stačili bruslařsky a byli úspěšní," uvědomuj si Petr Zámorský.

Obránce hradeckého Mountfieldu už v minulosti proti Seveřanům bojoval, jejich aktuální tým je výborný. Z útočníků má patrně nejvyšší kvalitu Jesse Puljujärvi. „Je to výborný hráč, nebezpečný. Teď sr vrátil do Finska a je k dispozici národnímu týmu. Ale takových hokejistů tam mají dalších deset. Musíme se na ně pořádně nachystat," uzavírá Zámorský.

Sestava české reprezentace na utkání s Finskem:

Langhamer – Šustr, Jeřábek, Moravčík, Krejčík, Zámorský, D. Musil, Pyrochta, Gavas – Nestrašil, Jan Kovář, Řepík – H. Zohorna, T. Zohorna, R. Zohorna – Jaškin, Sedlák, Smejkal – M. Kovařčík, Filippi, O. Beránek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz