Češi letos mají super tým, hlásí Kahun. Pohecuje se s Kubalíkem

Foto: eishockey-magazin.de

22. května 9:25

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté se ve čtvrtfinále MS střetnou v Bratislavě s Německem. Pro útočníka Dominika Kahuna to bude mimořádně pikantní bitva.

HokejkaTV

Třiadvacetiletý hokejista sice reprezentuje západní sousedy, ale s hokejem začal v Česku. „Už v pěti letech jsem se s mámou odstěhoval do Německa, ale první hokejové krůčky přišly v Mariánských Lázních, kde jsem hrál až do třinácti let. Z Německa to bylo kousek, takže jsem pravidelně dojížděl,“ popisuje rodák z městečka Planá.

„Pár kluků tam znám, nejvíc Dominika Kubalíka. Bude zajímavé zahrát si proti sobě, určitě si napíšeme a pohecujeme se. Ale jsme fakt dobří kámoši, takže by to bylo jen ze srandy.“

Hrát proti českému národnímu týmu je tudíž pro něj něco speciálního. Před třemi lety v Rusku dokonce tvrdil, že to nejlepší, co by se mohlo stát. Teď už svá slova trošku mírní. „Nějak extra jsem na to nemyslel, ale samozřejmě je hezké si zahrát čtvrtfinále s Čechy. Pár kluků tam znám, nejvíc Dominika Kubalíka,“ hlásí Dominik Kahun.

„Bude zajímavé zahrát si proti sobě. Určitě si napíšeme a pohecujeme se. Ale jsme fakt dobří kámoši, takže by to bylo jen ze srandy,“ usmívá se šikovný útočník, který má za sebou první sezonu ve slavné NHL. Je s ní spokojený, když odehrál všech 82 zápasů základní části a zapsal v nich výborných 37 bodů za 13 branek a 24 nahrávek.

Foto: nhl.com

Ze silné bratislavské trojky si nepřál jen Rusy. „Tam už si těžko někoho vybírat, všechny týmy jsou kvalitní, ale říkal jsem si, že by bylo možná lepší se vyhnout Rusku,“ prozrazuje Kahun. Jasno bylo až po večerních partiích. Že si Německo zahraje o semifinále s Českem, určily jasné výhry Rusů nad Švédy a Kanaďanů nad Američany.

„Koukal jsem na české zápasy. Fakt se mi líbí, jak Češi hrají. Mají letos super tým, makají, jen takhle se dá vyhrávat,“ chválí Kahun českou reprezentaci, která ve skupině ovládla šest ze sedmi utkání a do play off jde z druhého místa. Výborně si ale vedli také Němci, pět vítězství a hlavně povedená generálka s Finy jsou důkazem.

„Koukal jsem na české zápasy. Fakt se mi líbí, jak Češi hrají. Mají letos super tým, makají.“

Naši sousedé zvítězili nad Seveřany 4:2 a překazili jim plány na postup z prvního místa. „Je to o tvrdé práci. Po prohře 1:8 s Kanadou, kdy jsme nehráli vůbec dobře a nemakali, jsme si něco řekli a už proti USA hráli lépe. Makat a hrát jeden za druhého, to je naše jediná šance. Před čtvrtfinále je pro nás výhra velkým povzbuzením.“

Němci se musejí stěhovat do Bratislavy, kam už vyrazili ráno. „Jedeme vlakem, tak to bude asi sranda,“ culí se Kahun. Na slovenskou metropoli se těší. „Slyšel jsem o ní jenom dobré věci, je to moc pěkné město. Sice tam nebudeme dlouho a tolik toho neuvidíme, ale doufám, že co nejdéle to půjde,“ uzavírá stříbrný medailista z OH.

Foto: iihf.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz