Češi jdou na Italy s Gulašem i Francouzem, vrací se Chytil

Foto: Vladimír Koča

17. května 12:37

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté jdou na Italy se změnami v sestavě, premiérově se na letošním šampionátu představí brankář Pavel Francouz a také útočník Milan Gulaš.

Nový fanshop

„Milana Gulaše napíšeme na soupisku, kterou tím uzavřeme. Proti Italům by měl nastoupit. Stejně jako Pavel Francouz, který se postaví do branky," informoval po poledním tréninku asistent kouče Robert Reichel.

Postaví se plzeňský střelec k Janu Kovářovi a Dominiku Kubalíkovi? To zatím nechtěl prozradit. „Nějaký plán máme, ale nejdřív si to řekneme v kabině. Nechci nic dopředu prozrazovat," uvedl jeden z českých trenérů.

Do sestavy se vrátí Filip Chytil, který duel s Lotyši sledoval jen z tribuny. „Nastoupíme zase s osmi obránci a dvanácti útočníky," prozradil Reichel. Mimo hru budou dva forvardi. „Hrát nebudou bratři Zohornové," doplnil.

Národní tým má za sebou dobrovolný trénink, na kterém se představilo 14 z 25 hráčů. Třeba kapitán Jakub Voráček jej sledoval jenom ze střídačky. „Někteří kluci šli na led, někteří ne. Ale budeme na soupeře připraveni."

„Nesmíme nic podcenit. Když dáme rychlý gól, bude to jednodušší. Máme kvalitní tým, měli bychom zápas zvládnout."

Italové na turnaji ještě nedali gól, krčí se na dně tabulky bratislavské skupiny s katastrofálním skóre 0:30. „Nesmíme nic podcenit. Když dáme rychlý gól, bude to jednodušší. Máme kvalitní tým, měli bychom to zvládnout."

Čechy navíc po dvou dnech volna nabudil vítězný obrat proti Lotyšům, kdy z výsledku 0:2 brali hladkou výhru 6:3. „Byl to pro nás dobrý test, že jsme se vrátili do zápasu. Mužstvo ukázalo charakter," těší Roberta Reichla.

Pravděpodobná sestava českého týmu na Itálii:

Francouz – Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Zámorský, D. Sklenička – J. Voráček, Simon, Frolík – J. Vrána, Faksa, Palát – Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík – Řepík, Chytil, Jaškin.

Ohlasy Čechů po výhře nad Lotyšskem


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz