Češi jdou do akce! Proti Švédům chytá Bartošák, na soupisku také T. Zohorna

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Konec čekání, českou reprezentaci čeká večer ostrý start mistrovství světa. Od 20:15 vypukne úvodní duel proti Švédům, jasno už je o sestavě. Do branky půjde Patrik Bartošák, v poli bude k dispozici sedm obránců a jedenáct útočníků. „Na soupisku dopíšeme Tomáše Zohornu," informuje hlavní kouč Miloš Říha.

HokejkaTV

Trenérský štáb původně zkusil mírně překopané složení formací, ale na zápas bude nakonec všechno při starém. „Vrátili jsme se k sestavě z brněnského turnaje, změněná verze nebyla taková. V tomto složení hráči spolu delší dobu trénovali i hráli zápasy,"  vysvětluje Říha.

Ve čtvrtek večer zapsalo vedení národního týmu.na soupisku 19 hráčů, proti Švédům jich bude o jednoho víc. Na turnaj se těší také Tomáš Zohorna, prozatím jedenáctý útočník české sestavy. Mimo základní kádr zůstávají obránce Petr Zámorský, útočníci Robin Hanzl, Hynek Zohorna a David Tomášek.

Tomáš Zohorna nastoupí ve čtvrté formaci. „V té lajně budeme točit křídlo," hlásí hlavní kouč. Další doplnění soupisky bude následovat, jakmile do Bratislavy dorazí posily ze zámoří. „V sobotu dopoledne přiletí do Vídně Radek Faksa, chtěli bychom, aby večer hrál proti Norům. Myslím, že bude lepší, když hned nastoupí," dodává kouč.

O den později je očekáván Pavel Francouz. „Malinko váhal, jestli by na MS přijel. Komunikovali jsme spolu, ví, jaká je situace. Turnaj začne Patrik Bartošák, až tu bude Pavel, pobavíme se co dál. Záležet bude na dalším vývoji," zmiňuje kouč maskovaných mužů Zdeněk Orct.

Trenéři rozlouskli brankářský rébus, na šampionátu se nepředstaví Jakub Kovář. „Myslím, že po těch rošádách to bylo dané," reaguje Říha. Jak Kovář verdikt přijal? „Já to čekal horší, ale my to nerozhodli sami. On si to rozhodl víceméně sám. Oba jsme se shodli, že není v takové formě. Než aby dělal trojku, místo přenechá mladšímu. Naprosto rozumně jsme se domluvili, od něj to bylo velmi férové," kvituje hlavní trenér.

Hokejisté mají v průběhu dne zápasový režim. „Snídat mohli od 7:30 do 10 hodin, poté následovalo rozbruslení. Oběd byl ve 13 hodin, pak je odpočinek a od 16 do 18 hodin ještě možnost svačiny. V kabině má mužstvo sraz dvě hodiny před zápasem," vypočítává tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Před obědem proběhl poslední společný mítink. „Taktiku máme, hráčům jsme pustili ještě obrázky z naší i švédské hry. Odpoledne si hráči odpočinou. A půjdeme na to!" uzavírá Miloš Říha. Zápas s Tre Kronor v Bratislavě startuje v 20:15 hodin.

Předpokládaná sestava české reprezentace:

Bartošák – Gudas, Sklenička, Hronek, Kolář, Rutta, Moravčík, D. Musil – Voráček, Simon, Frolík – Jaškin, Chytil, Palát – Vrána, Jan Kovář, Kubalík – Řepík, T. Zohorna.

Program utkání v základní skupině MS

Pátek 10. května: Česko – Švédsko (20:15)
Sobota 11.května: Norsko – Česko (20:15)
Pondělí 13. května: Rusko – Česko (16:15)
Čtvrtek 16. května: Česko – Lotyšsko (20:15)
Pátek 17. května: Česko – Itálie (20:15)
Neděle 19. května: Rakousko – Česko (16:15)
Úterý 21. května: Česko – Švýcarsko (12:15)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz