Češi čekali, teď už mají jasno. Čtvrtfinále hrají v Bratislavě s Německem!

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Někdo si pustil televizní přenos, jiný jen občas mrknul na telefon, aby zjistil průběžné stavy. Po skalpu Švýcarů museli čeští hokejisté čekat, jak se vyvine situace v obou základních skupinách. Teď už mají jasno, čvrtfinále sehrají ve čtvrtek 23. května od 20:15 hodin v Bratislavě proti Německu.

HokejkaTV

Češi věděli, že výběr soupeře ovlivnit nemohli. Brali to s nadhledem. „Bylo to v rukách někoho jiného. Padni, kdo padni! Počkali jsme, jak to dopadne," uvedl hlavní kouč Miloš Říha, který po duelu se Švýcary zahájil přípravu na čtvrtfinálového soupeře.

Rusové zničili Švédy, Češi končí ve skupině druzí

Trenérský štáb měl k dispozici materiál o všech potenciálních protivnících. „Viděl jsem několik utkání, na další se podívám. Věřil jsem, že ve večerním zápase nebudou Švédové a Rusové spekulovat," připomněl Říha. Sborné šlo o první místo v skupině, v poslední bitvě bratislavské skupiny ho jednoznačně potvrdila.

Pro český výběr to znamená, že do play off míří hokejisté ze druhé příčky, tím pádem je ve čtvrtfinále čeká třetí tým ze skupiny v Košicích. Tamní soupeření také bylo dlouho nepřehledné. Napovědělo odpolední vítězství Německa nad Finskem, rozhodlo večerní zámořské derby. Jelikož si Kanada poradila se Spojenými státy, skončila první. Druhý stupínek patří Finům, třetí Němcům a čtvrtý Američanům.

Rusové sestřelili Švédy, Kanaďané vynulovali USA »

Češi se na první zápas play off nemusejí stěhovat, zůstávají v Bratislavě a ve středu přes poledne absolvují v tradičním prostředí trénink. Vlakem do Košic vyrazí Švédové a Švýcaři, odjezd mají naplánován na půl devátou dopoledne. Opačným směrem se zhruba o třicet minut později vydají z metropole východního Slovenska hráči Německa a Spojených států.

Rusy čeká bitva s Američany, v Košicích severské derby

Závěrečné zápasy skupin určily, že Češi ve čtvrtfinále vyzvou Němce. Soupeři se naposledy utkali 17. a 18. dubna v Karlových Varech, oba zápasy Euro Hockey Challenge vyhrál český národní tým 5:4. Ve čtvrtfinále mistrovství světa se protivníci potkali zatím jen jednou – ve Vídni 1996, pozdější mistři světa tehdy zvítězili 6:1.

REPORTÁŽ: Představení Domu českých fanoušků Bratislavě »

Rozuzlení základních skupin nabídlo další zajímavé dvojice pro čtvrtfinále. V Košicích dojde na severské derby mezi Finskem a Švédskem a Kanada nastoupí proti Švýcarsku. Bratislava uvidí pikantní souboj Rusů se Spojenými státy. Časy utkání potvrdí direktoriát turnaje po dohodách s televizními společnostmi. Česká televize požádala o začátek čtvrtfinálového zápasu ve 20:15 hodin.

Program play off mistrovství světa 2019

Čtvrtek 23. května - čtvrtfinále:
16:15 Rusko – USA  (Bratislava)
16:15 Kanada – Švýcarsko (Košice)
20:15 Česko – Německo (Bratislava)
20:15 Finsko – Švédsko (Košice)

Sobota 25. května:
15:15 první semifinále (Bratislava)
19:15 druhé semifinále (Bratislava)

Neděle 26. května:
15:45 utkání o třetí místo (Bratislava)
20:15 finále (Bratislava)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz