Češi by na Světovém poháru měli hrát s USA a domácí Kanadou

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Aby čeští hokejisté proklouzli na Světovém poháru 2016 do play-off, musejí ve skupině skončit nejhůře druzí. To bude nesmírně těžký úkol, neboť nastoupí proti domácí Kanadě, Spojeným státům a nevyzpytatelnému výběru Evropy.

NHL 20

Zámořští organizátoři složení skupin ještě neoznámili, ale rozpovídal se Vladislav Treťjak, prezident Ruské hokejové federace. Legendární brankář sdělil Sovětskému sportu, že Rusové ve skupině narazí na Švédsko, Finsko a severoamerický výběr do 23 let. Vše je prý nastaveno tak, aby ve vyřazovací fázi mohlo dojít na atraktivní duel sborné s Kanadou, případně USA.

Češi se tudíž ve skupině střetnou se zámořskými favority. Kanaďané vyhráli poslední dvě olympiády a nedávné mistrovství světa v Praze ovládli stylem, který připomněl dřívější dominanci Sovětů. Američané na stejném šampionátu ukořistili bronz právě na úkor Čechů, přestože poskládali nanejvýš druhořadý výběr. Na Světovém poháru, který vypukne 17. září 2016 v kanadském Torontu, už budou moci sáhnout i po hvězdách z NHL. Slavná soutěž tou dobou ještě neodstartuje.

Český tým se utká také s výběrem Evropy, v němž nastoupí hlavně Slováci a Švýcaři. Manažer, kterého vybere NHL a NHLPA (hráčská asociace), však bude mít k dispozici i Slovince Anžeho Kopitara, Rakušana Thomase Vaneka nebo Nora Matse Zuccarella. Smíšený tým zatím budí rozporuplné reakce jak u fanoušků, tak u hráčů, kteří by v něm mohli nastoupit.

Podle některých nedává smysl hrát na mezinárodní akci a nereprezentovat svoji zemi. Jiní zase vítají, že v nevšedním, ale silném mužstvu mají konečně šanci vyzrát na favority.

Prestižní turnaj bude vábit fanoušky už od začátku příštího roku: do 1. března musí všechny týmy představit 16člennou nominaci, do 1. června kompletní soupisku. Na začátku září se pak rozběhnou přípravné kempy.

Světový pohár – nástupce Kanadského poháru – se bude konat potřetí. V roce 1996 zvítězily Spojené státy, o osm let později kralovala Kanada.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz