Červený opouští hradecký Mountfield, má namířeno do Slovanu

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

30. května 2018, 18:16

Václav Jáchim

S odchodem do ruské Kontinentální ligy koketoval už loni, Rudolf Červený ho ale uskuteční až letos. Zkušený útočník opouští hradecký Mountfield, využil výstupní klauzule ve smlouvě a míří východním směrem. Hradecký klub o tom informuje na svém webu s tím, že novým zaměstnavatelem výborného bruslaře a střelce by měl být Slovan Bratislava.

Nový fanshop

Představitelé Slovanu Bratislava na středeční tiskové konferenci oznámili příchod hlavního kouče Vladimíra Országha i prvních letních posil. Do kádru účastníka KHL míří obránce Mário Grman (dosud Chomutov) a útočník Patrik Lamper. Pokračuje také gólman Jakub Štěpánek, z brněnské Komety se stěhuje jiný brankář Marek Čiliak.

Je pravděpodobné, že Slovan co nevidět potvrdí další nové jméno. Přesunu Rudolfa Červeného nic nebrání, v hradeckém Mountfieldu oznámil, že končí. Stalo se tak poté, co hráč uplatnil výstupní klauzuli, kterou mu umožňoval kontrakt. "Ruda byl blízko odchodu do Kontinentální ligy už loni, tehdy mu to o den nebo o dva uteklo. Zahraniční angažmá pro něj bylo i nadále prioritou," konstatuje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Přechod do Slovanu se zdá být pravděpodobný, ale ještě nebyl slovenským klubem potvrzen. "Jednání probíhají, zatím nelze nic komentovat," doplňuje Michal Sivek. V Hradci Králové každopádně vědí, že přijdou o jednu z ofenzivních opor.

"Chtěl bych Rudovi poděkovat za vše, co pro náš klub za dobu svého působení v Hradci udělal. Je to výborný hokejista, a proto mu přeji, aby se v KHL uplatnil. Pro nás jakožto klub to znamená sehnat produktivního hráče, který by ho mohl nahradit. Na tom se sportovním manažerem Jardou Bednářem intenzivně pracujeme,“ uvedl na webových stránkách Mountfieldu generální manažer Aleš Kmoníček.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Pokud všechno klapne, Rudolf Červený se vydá na druhé zahraniční angažmá v kariéře. V letech 2007-09 hrál kanadskou juniorskou Western Hockey League za Reginu, po návratu oblékal dres Českých Budějovic. V kádru Mountfieldu byl aktuálně posledním hokejistou, který se do východočeského města přesunul v rámci stěhování klubu před sezonou 2013-14.

V uplynulé extraligové sezoně sehrál Červený 48 utkání základní části, vstřelil 21 gól a přidal 17 nahrávek. V play off nastoupil ke 13 duelům s bilancí tří gólů a stejného počtu asistencí. Na jaře 2016 si poprvé zahrál také za národní mužstvo, premiéru prožil v utkáních Euro Hockey Challenge proti Německu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz