Černoch po knokautu Gazdy zažádal o prominutí zbytku trestu, ale neuspěl

Foto: hcsparta.cz

Extraligová disciplinárka v čele s Viktorem Ujčíkem se zabývala žádostí sparťanského útočníka Jiřího Černocha o prominutí zbytku trestu na dvě soutěžní utkání, jenž inkasoval po zápase se Zlínem za zákrok na Daniela Gazdu. Trest však ponechala v platnosti.

Plekanec Chance liga

Zatímco mnozí fanoušci volali po vyšším trestu, Jiřímu Černochovi přišla stopka na dva duely naopak příliš tvrdá, a tak poslal na disciplinárku žádost o prominutí zbytku trestu, který dostal za knokaut Daniela Gazdy ze závěru domácího střetnutí se Zlínem.

Zákeřnost! láteří Zlín. Sparta odmítá, že Černoch šel na Gazdu záměrně »

Sparťanský útočník v žádosti mimo jiné uvedl, že zlínský zadák se s ním zapojil do fyzického kontaktu. Že podobných pěstních potyček probíhá v utkání mnoho, přičemž bývají trestány jen rozhodčími. A že Gazda v dalším utkání nastoupil, tudíž neutrpěl zranění.

Disciplinárka ve složení Viktor Ujčík, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda a Libor Procházka se ztotožnila s původním závěrem svého předsedy, že Jiří Černoch soupeře napadl, ačkoli Daniel Gazda nejevil žádnou snahu potyčku vyvolat či podstoupit.

Ujčík rozdal tresty za ostré zákroky! Trončinský i Černoch dostali stopku »

Členové disciplinárky navíc zdůraznili, že Viktor Ujčík sáhl k trestu v dolní polovině sazby. Vzhledem k tomu, že Černoch neuvedl žádné nové skutečnosti, které by prominutí trestu ospravedlňovaly, žádosti nebylo vyhověno a uložený trest zůstává v platnosti.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz