Černé pásky a dres u stropu. Trutnovští uctili památku zesnulého spoluhráče

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

4. října 2018, 13:25

Milan Sochor

Hokejovou veřejnost zasáhla v pátek 28. září velice smutná zpráva. Trutnovský klub informoval na svých sociálních sítích o tragické smrti Jakuba Vambery. Odchovanci tamního klubu bylo pouhých 25 let.

Nový fanshop

Před začátkem středečního derby Trutnova se Dvorem Králové šla rivalita stranou. Hokejisté i fanoušci obou mužstev uctili památku zesnulého spoluhráče a kamaráda minutou ticha. Klub nechal jeho dres pověsit pod strop arény a číslo 10 vyřadil ze sad dresů.

Draci měli v zápase o extra motivaci postaráno, se svým kamarádem se chtěli rozloučit výhrou. Trutnov po dvou třetinách vedl, jenže Dvoru Králové se v dramatickém závěru podařilo vyrovnat. Přesto mohli domácí věnovat Kubovi vítězství, 17 sekund před koncem rozhodl Jaroslav Kalla.

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

„Věděli jsme, pro koho hrajeme. I po vyrovnání jsme věřili, že vyhrajeme. Vůbec jsme nepřestali hrát a odměna přišla z hokejky Jardy Kally. Vypukla vlna euforie. Takhle se pozná silný tým, který hraje jako jeden muž. Díky všem fanouškům, atmosféra byla parádní a Kuba si tenhle zápas zasloužil!“ uvedl pro klubový web sportovní manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.

Pětadvacetiletý útočník byl odchovancem trutnovského hokeje, v mládežnických letech nakoukl i do liberecké organizace. V posledních sezonách hájil barvy Trutnova B. Jeho spoluhráči odehráli už nedělní utkání proti Jaroměři s černými páskami a lidé mu před zimním stadionem věnovali tichou vzpomínku zapálenými svíčkami.

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz