Čermák už má 40? V kabině se říká, že slaví třicítku, směje se hrdina Haščák

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

13. března 21:44

Adam Bagar

Tři hodiny a devět minut. Tak dlouho trvala úvodní čtvrtfinálová bitva mezi Vítkovicemi a Kometou. Drama rozseklo až prodloužení, ve kterém udeřil v přesilové hře Marcel Haščák a odšpuntoval brněnskou radost. "Je to pro nás psychická vzpruha," září hostující střelec po důležité první výhře 3:2 v prodloužení.

Plekanec Chance liga

Rozhodující branka padla až v čase 70:45, Kometa dokonale využila vyloučení zadáka Marka Hrbase a slavila přesným pokusem slovenského střelce. "Dobře jsem to trefil, jsem za to hodně vděčný. Ale je to teprve první krok, musíme bojovat dál, máme před sebou další velmi důležité zápasy," uvědomuje si Marcel Haščák.

Brněnská radost byla obrovská, úřadující mistr dobře ví, jak důležitý je začátek. "První střetnutí je vždy nejdůležitější. Obě mužstva čekají, co a jak bude. A když vyhrajete, navíc na soupeřově ledě, tak je to pro vás velká psychická podpora. Celé mužstvo to skvěle ubojovalo," jásá hrdina důležitého úvodního střetnutí.

Velkou roli v zápase hrály přesilovky, ve kterých padly čtyři z pěti branek, včetně té rozhodující. "Jak jsme viděli, při hře pět na pět se příliš chyb nedělá. V dnešním hokeji přesilovky rozhodují. Kdo udělá víc faulů, ten to má těžší. My jich sice udělali dost, ale oslabení jsme podle mě skvěle ubojovali," pokyvuje Haščák.

Vítězná trefa brněnského Marcela Haščáka v čase 70:45

Více než devět tisíc fanoušků vidělo kvalitní představení, ve kterém měla mírně navrch Kometa. "Myslím, že to bylo hodně vyrovnané. Vítkovice hrály super hokej a bylo to z jedné strany na druhou, všichni makali na sto procent. Taková utkání rozhodují maličkosti," hlásí šťastný střelec, který se trefil posedmé v sezoně.

Zápas byl i skvělým představením gólmanů. Na jedné straně statisticky nejlepší brankář základní části Patrik Bartošák, na druhé jistý Marek Čiliak. "Už v sezoně jsme viděli, že Patrik Bartošák je vynikající brankář. Ale to Čilo taky. Zachytal skvěle. Ve třetí třetině tam byla čistá šance, chytil ji parádně lapačkou," chválí ho.

Parádní semafor brankáře Marka Čiliaka ze třetí třetiny

Haščák a spol nadělili svému kapitánovi Leoši Čermákovi ten nejlepší možný dárek ke čtyřicátým narozeninám. "On už má čtyřicet? Vždyť má třicítku, alespoň v kabině se hovoří, že má třicítku," usmívá se dobře naladěný Marcel Haščák, který už vyhlíží druhou bitvu, která je ve Vítkovicích na programu hned ve středu.

"Do půlnoci se můžeme těšit, ale potom začíná nový den, nový zápas. Je před námi další výzva. Musíme hrát stejně, dobře se připravit a znovu vyhrát," velí útočník se sedmaosmdesátkou na zádech. Kometě se v této sezoně v Ostravě skvěle daří, vyhrála tam všechna tři utkání. Bude slavit i počtvrté a půjde tak v sérii do trháku?

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz