Čermák krvácel na ledě. Zvedl se mi z toho kufr, přiznává střelec hattricku Dočekal

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

28. února 2017, 22:13

Michal Kuba

Jedním z vrcholů úterních duelů byl bezesporu souboj šesté Komety a sedmého Chomutova. Jak Brňané, tak i Piráti, měli před vypuknutím utkání na kontě osmdesát bodů. Modrobílí si dokázali před vlastní vyprodanou arénou vybojovat tři body, které zajišťují přímý postup do čtvrtfinále. Chomutovští se tak opět musí probojovat do čtvrtfinále přes předkolo. Hattrickem se blýskl Martin Dočekal, který nakonec zůstal jediným přesným střelcem domácích.

Nový fanshop

Utkání přitom pro Brno nezačalo dobře a to hned ze dvou pohledů. Když se Kometa dostávala k jedné ze svých prvních šancí, Vincourova rána téměř od modré neproletěla až k bráně, ale zastavila se o domácího kapitána Čermáka. Ten se ihned skácel k zemi, všichni hráči na ledě i rozhodčí vehementně přivolávali brněnského lékaře.

Leoš Čermák dostal pukem do obličeje, rozbilo se mu ochranné plexi a začal krvácet. „Zvedl se mi kufr, když z něj stříkala krev. Další dvě střídání se mi nehrálo dobře, měl jsem to pořád v hlavě. Nevypadalo to vůbec dobře,“ přiznává Martin Dočekal, který byl celému incidentu velmi blízko.

Vzápětí opaření domácí inkasovali po střele Rutty, kterou Čiliak moc neviděl a patrně ani nečekal tak přesnou ránu. „Začátek nebyl vůbec dobrý. Byli jsme nervózní, odskakovalo nám to. Potom jsme zabrali a vybojovali důležitou výhru,“ těší Dočekala.

Pohár pro Liberec, čtvrtfinále urvala Kometa »

Právě on dokázal v šestnácté minutě vyrovnat. „Alex Mallet ujel krásně po křídle a mě dal puk takřka do prázdné, tam jen stačilo, abych to zametl,“ chválí Martin Dočekal svého spoluhráče a nahrávače na první brněnský gól.

Do vedení Kometa odskočila téměř po dvaceti minutách. A opět díky gólu Dočekala. „S Janem Hruškou jsme jeli dva na jednoho a Honza to dával přes beka, kterého ale trefil. Já to se štěstím trefil ze vzduchu,“ popisuje druhou trefu brněnský forvard, přezdívaný „Dodo“.

Třetí část začala slibně pro hosty, kteří se tlačili před bránu domácích a Čiliak měl plné ruce práce. Žádný puk ale za sebe nepustil a tak se v páté minutě třetí třetiny blýskl Dočekal a dovršil tak hattrick. „Hynek Zohorna mě pěkně našel přes pásmo. Střela mi trochu sjela, naštěstí to ale gólmanovi propadlo kolem lapačky,“ ulevilo se střelci.

Do tohoto zápasu měl Martin Dočekal na kontě šest vstřelených branek, díky utkání proti Pirátům si výrazně polepšil. „Už mě popichoval Martin Zaťovič, že bych mohl dát alespoň dva góly v zápase,“ prozrazuje útočník. Zaťovič zatím stále patří na marodku Komety, počínání Dočekala i ostatních spoluhráčů ale bedlivě sledoval z tribuny.

Po třetí siréně tak bylo jasné, že jistý postup do čtvrtfinále si vybojovala Kometa, naopak Piráti budou muset opět bojovat v předkole. „Za postup jsme rádi. V předkole nikdy nevíte. Takhle budeme mít čas dát se všichni do kupy, snad se vrátí marodi,“ přeje si vysoký útočník s číslem devadesát.

Brňané měli vstup do sezóny skvělý a sbírali bod za bodem. Nakonec se ale museli strachovat o umístění v první šestce, které až do posledního únorového dne nebylo jisté. „Na začátku se nám dařilo a získali jsme hodně bodů. Potom se to ale zlomilo a přišla krize. Naštěstí se nám teď ke konci podařilo vybojovat důležité body. Určitě nás to do play-off nakopne,“ burcuje.

Martin Dočekal bude muset přispět něco do kasy. Navíc k tomu přibude i jistý bonus. „Kromě placení za hattrick mám zrovna ještě smůlu, že pokud vyhrajeme s Chomutovem, dávám něco do kasy já. Sešlo se to blbě,“ směje se.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz