Čekal jsem dlouho, ví Ferenc po první trefě. Uhlídá teď Zaťoviče?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Čekání je u konce, ve svém 35. startu mezi tuzemskou elitou se obránce Jakub Ferenc dočkal premiérové trefy, kterou nastartoval Zlín k obratu! "Jen jsem před brankou plnil své povinnosti stínit gólmanovi," směje se vytáhlý bek po vydřeném vítězství 2:1 nad Vítkovicemi.

Nový fanshop

Berani po dvou třetinách prohrávali fotbalově 0:1, ale na startu závěrečného dějství je dostala zpátky do zápasu trefa Jakuba Ference, který se prosadil už po 48 sekundách. Domácí vyhráli buly, Roberts Bukarts vystřelil od modré a zlínský obránce rozvlnil síť šikovnou tečí. „Čekal jsem na to hodně zápasů. Proti Vítkovicím jsem střílel asi šestkrát, ale nakonec to vyšlo tečí,“ usmívá se šťastný střelec.

Konečně to tam spadlo a ještě jsme vyhráli, září Ferenc

„Střídali jsme se s Bukym, který střílel z první. Já jsem plnil své povinnosti před brankou, kde mám stínit gólmanovi, dorážet a rozdávat puky zpět. Trefil jsem to hokejkou a prostě to tam spadlo,“ popisuje Ferenc, který se nedávno Zlínu upsal až do roku 2020. „Dostal jsem prostor se ukázat při zranění Davida Noska a těší mě, že jsem přesvědčil. Smlouva mě potěšila,“ říká devětadvacetiletý zadák.

Ferencova premiérová trefa domácí nakopla, v poslední dvacetiminutovce dovolili soupeři jen pět střel a po trefě Davida Šťastného brali tři body za vítězství 2:1. Po výhře 4:1 nad Plzní si tak připsali další cenný skalp týmu z nejvyšších pater tabulky. „V extralize může každý porazit každého, jsou to kluci jako my. Dobře jsme si nastavili hlavy, šli si za tím a nepolevili až do konce,“ pokyvuje Ferenc.

Sestřih klání Aukro Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA

„Myslím, že to byl hezký zápas, který se musel divákům líbit,“ dodává vytáhlý obránce Zlína, který už v úterý zakončí domácí trojboj další těžkou bitvou. Na Zimní stadion Luďka Čajky dorazí rozjetá Kometa, která zvítězila už osmkrát za sebou. „Výhry nás určitě nakopnou. Pak se i lépe trénuje, když se vám daří,“ líčí přerovský odchovanec, který však vnímá obrovskou kvalitu úřadujícího mistra.

„Mají zkušené hráče, kteří s sebou umí vzít mladé kluky. A taky skvělý první útok, osobně si však musím pohlídat svého kamaráda Martina Zaťoviče,“ usmívá se člen aktuálně sedmého týmu tabulky. Zlínu se lépe dýchá, má náskok osmi bodů před jedenáctou Mladou Boleslaví, jeho soupeři navíc v neděli ztratili. „Kluci už o půlce hlásili, ať mákneme, že ostatní ztratili body,“ prozrazuje na závěr.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz