Cehlárik: Prohra mrzí, ale jsem na kluky hrdý. Věří ve skvělou budoucnost talentů

Foto: Markéta Křížová

3. června 19:45

David Sokol

(RIGA, od našeho zpravodaje) Prvním postupujícím týmem, který se rozloučil s šampionátem v Rize, se stalo Slovensko, které nestačilo ve čtvrtfinále na Spojené státy a prohrálo 1:6. Přesto však z jeho tábora zní spokojenost s celkovým výkonem i zapojením mladých hráčů.

Fanshop národního týmu

Vstup do zápasu nebyl asi vůbec takový, jaký jste si představovali. Rozhodlo to zápas?
Peter Cehlárik: Mrzí mě, že jsme se nepřipravili správně. V Americe se hraje jiný styl hokeje, měli jsme čekat velký tlak od první minuty. Vlétli na nás bez respektu, dostali nás pod tlak a donutili nás faulovat. Sice jsme ustáli oslabení 3 na 5, ale oni trestali každou naši chybu. Ve druhé třetině si myslím, že jsme měli pořád šanci se do zápasu vrátit. To se nám ale bohužel nepovedlo.
Marek Hrivík: Začali jsme moc pomalu a samozřejmě si uvědomujeme, že start nebyl takový, jaký jsme chtěli mít. Hned na začátku jsme se nechali vyloučit, sice jsme oslabení ubránili, ale potom jsme začali dělat další chyby a zaplatili za to zápasem. Těžko se dohání ztráta proti tak dobrému týmu, jakým jsou Spojené státy, takže začátek nám hodně ublížil.

Ve druhé třetině jste snížili na 1:3 právě díky vašemu gólu. Mohl byste trochu přiblížit, jaká byla po něm atmosféra v týmu? Dalo vám to naději?
Peter Cehlárik: Ano, povedlo se nám dát gól, ale jen jeden, to není dost. Jak jste říkal, když jsme dali gól na 1:3, cítili jsme, že tam pořád je šance zápas otočit. Jenže nás zatlačili a bohužel dali gól na 4:1, a to nás zlomilo. Je to škoda, ve druhé třetině se nám dařilo, měli jsme několik úniků, vytvářeli si i další šanci... Měli jsme dobrou druhou třetinu, ale potřebovali jsme ještě jeden gól, abychom se mohli vrátit na dosah, a ten jsme nedali.

Přeci jen se díky vám Slovensko dostalo do čtvrtfinále poprvé od roku 2013. Jak byste celkově zhodnotil vaši hru na turnaji?
Peter Cehlárik: Jsem na kluky pyšný, jsem pyšný i na trenéry a všechny, kteří nám na naší cestě tady pomohli. Ukázali jsme světu, že se slovenský hokej posouvá dopředu a že dokáže předvést dobré výsledky a dostat se do čtvrtfinále. Pak už to je vždycky o jednom zápasu a mrzí nás, že se nám ten první nepovedl a neposunuli jsme se dál. Ale jsem hrdý na kluky a celý tým.
Marek Hrivík: Taky si myslím, že jsme celkově odehráli dobrý turnaj. Kluci se předvedli skvěle a ukázali, že umí hrát hokej. Samozřejmě jsme zklamaní, že to skončilo takhle, ale na druhou stranu bychom měli být pyšní na to, co jsme tu dokázali. Měli bychom se také poučit z našich chyb a lépe se připravit na příští šampionát.

Kdybyste měli vypíchnout nějaká pozitiva z turnaje, jaká by to byla?
Peter Cehlárik: Pozitivně určitě vnímám, že tu byla spousta hráčů, pro které to byl první světový šampionát, takže nasbírali hodně zkušeností. To je pro mě největší pozitivum, kluci se díky těmhle zkušenostem můžou posunout dál ve své kariéře.

Jak byste zhodnotil výkony těch nejmladších hráčů, Juraje Slafkovského a Šimona Nemce? Má podle vás díky nim slovenský hokej světlou budoucnost?
Peter Cehlárik: Jsou to šikovní chlapci a myslím si, že před sebou mají skvělou budoucnost. Reprezentace na nich určitě může stavět. Těším se a doufám, že si s nimi budu moct někdy znovu zahrát. Přeju jim hodně štěstí v draftu, ať se dostanou co nejvýš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz