Čechům ve WHL vládne Hrabík. Král má formu, Kubíček boduje i v bitkách

Foto: Tri-City Americans

V nejvyšších zámořských juniorkách se letos zkouší prosadit třicítka českých hokejistů. Jak se jim před vrcholem sezony daří? V seriálu souhrnů vám nabídneme pohled na jednotlivé soutěže, začínáme na západním pobřeží – ve Western Hockey League.

Jágr Chance liga

Na čele českých statistik stojí Kryštof Hrabík (na snímku), který ve 47 utkáních vstřelil 14 gólů a přidal 20 nahrávek. Nejplodnější večer zažil útočník Tri-City Americans těsně před odjezdem na kemp před mistrovstvím dvacítek, kdy v 15gólové přestřelce s Lethbridge asistoval u pěti branek!

Do nového roku pak vstoupil s lehkým paradoxem: První gól dal ještě v den semifinálových bitev šampionátu, na kterém neskóroval. Nedávno pak zaujal sólem v oslabení. Letos má Hrabík druhou šanci projít draftem.

Po mistrovství se dostal do parádní formy obránce Filip Král, jemuž vzalo začátek sezony zranění, a proto zatím stihl jen 33 utkání. 16 z toho v novém roce, a bilance za tohle období? Tři góly a 13 nahrávek! Aktuálně bodoval už šestkrát v řadě a Spokane i díky němu nasedlo na vítěznou vlnu.

Po odchodu Libora Zábranského do USHL zůstal v soutěži už jen druhý český obránce. Šimon Kubíček, který teprve v prosinci oslavil 17. narozeniny, potvrzuje svoje ofenzivní předpoklady z domova a sbírá půl bodu na zápas. Hlavně bilance +14 v hodnocení účasti na ledě je pro beka posledního týmu Americké divize velmi lichotivá.

A nadstavba? Kubíček se nebojí využít fyzických předností i k pěstním soubojům! Letos se porval už dvakrát, v součtu s přípravou dokonce třikrát.

Z Českých Budějovic v létě vyslyšel zámořské volání i Kubíčkův kamarád Matěj Toman. V nováčkovské sezoně má na kontě patnáct bodů, jeho Prince George Cougars jsou nejslabším týmem Britskokolumbijské divize.

O příčku lépe jsou na tom Kamloops Blazers, kteří se mohou spolehnout na bodový příspěvek Martina Langa – druhého nejproduktivnějšího Čecha ve WHL. 10 gólů a 19 asistencí je na prvoročáka solidní bilance, bývalému hráči Plzně se shodou okolností nejvíc daří právě na Tomanův tým. V obou lednových utkáních proti Cougars zapsal 1+1.

Posledním českým hokejistou v poli na západě Kanady je Michal Kvasnica. Bývalý Ocelář má na kontě 19 bodů, jeho Portland patří mezi nejlepší celky. Kvasnica hraje v týmu s šestkou draftu 2017 Codym Glassem či nejproduktivnějším hráčem celé soutěže – Dánem Joachimem Blichfeldem. Český útočník umí dávat pěkné góly, ale taky poznává, jak bolí první rok bez košíku.

Zbývá dodat ještě jednu českou stopu ve Western Hockey League – zato hodně výraznou. Další účastník MS dvacítek Jiří Patera letos dostal prostor už ve 34 zápasech Brandonu, úspěšnost těsně pod 91 procenty ho řadí na 13. místo ligových statistik brankářů.

Nejvíc práce měl v bitvě s Kvasnicovým Portlandem, který na něj vyslal 51 střel. I přes solidní výkony zatím čeká na své první čisté konto. Nedávno si v rozhovoru popovídal s devítiletým reportérem a na Twitteru to s úsměvem okomentoval: „Awesome reporter, terrible guest“...

Statistiky Čechů ve Western Hockey League

Jiří Patera (B, 1999, Brandon Wh. Kings) – 34 z, 16 v, prům. 3,23 g, úsp. 90,9 %
Kryštof Hrabík (Ú, 1999, Tri-City Americans) – 47 z, 14+20, 37 TM, -7
Martin Lang (Ú, 2001, Kamloops Blazers) – 52 z, 10+19, 18 TM, -5
Šimon Kubíček (O, 2001, Seattle Thunderbirds) – 52 z, 8+16, 42 TM, +14
Filip Král (O, 1999, Spokane Chiefs) – 33 z, 6+17, 6 TM, +8
Michal Kvasnica (Ú, 2000, Portland Winterhawks) – 54 z, 7+12, 8 TM, +1
Matěj Toman (Ú, 2001, Prince George Cougars) – 52 z, 5+10, 20 TM, -11
Libor Zábranský (O, 2000, Kelowna Rockets) – 35 z, 2+7, 32 TM, +3 – v soutěži už nepůsobí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz