Cardwell řeší rodinné problémy. Vynechá příští sezonu?

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubický obránce Jacob Cardwell má nyní daleko vážnější starosti než hokej. Je dokonce možné, že do dalšího extraligového ročníku vůbec nezasáhne.

Nový fanshop

„Jake s námi určitě nezačne novou sezonu. Řeší vážné rodinné problémy," řekl pro hcdynamo.cz generální manažer Dušan Salfický. „Požádal nás, aby zatím mohl zůstat v Kanadě. My mu vyhověli."

I proto se východočeský klub, který se v minulé sezoně podíval do čtvrtfinále, ještě ohlíží po posile do obrany. „Máme v hledáčku některé hráče, může se totiž stát, že Jacob nebude v sezoně vůbec hrát. Věřím, že v blízké době zrealizujeme příchod jednoho beka,“ prozradil Salfický.

Šestadvacetiletý Kanaďan přišel do Pardubic v létě 2017 z Nových Zámků a zařadil se k oporám týmu. Cardwell zakončil základní část s patnácti body a byl druhým nejvytíženějším hráčem Dynama (s ice timem 20:37).

V minulém přípravném období vsadily Pardubice na – v českých poměrech – neobvyklý model: ve stylu zámořských kempů pozvaly víc jak desítku hráčů na zkoušku. 

Jak to bude letos?

„Na try out vezmeme pět hokejistů, a to na pozice obránců a útočníků. Chceme tím vytvořit tlak na současné hráče,“ nastínil Salfický. O koho jde, to zatím neuvedl.

Aktuální soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Ondřej Kacetl, Milan Klouček, Tomáš Vlk.

Obránci: Martin Bučko, Vojtěch Budík, Jakob Cardwell, Petr Čáslava, Vojtěch Faltys, Rhett Holland, Josef Hrabal, Jakub Mert, Karel Nedbal, Marek Trončinský, Ty Wishart, Lukáš Zukal.

Útočníci: Petr Antoníček, Miloš Bubela, Antonín Dušek, Dominik Kubišta, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Rostislav Marosz, Ondřej Matýs, Ondřej Panna, Jordann Perret, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Tomáš Svoboda, Petr Sýkora, Sacha Treille, Tomáš Vondráček.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz