Camara vzal do kravaty Jágra a nedohrál. Bylo to srabácké, tvrdí Kubík

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

V obou vzájemných zápasech v letošní sezoně si Pardubice s Kladnem body rozdělily a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Dynamu se povedlo v utkání plném sporných situací, šarvátek a zajímavých momentů dotáhnout dvougólový náskok Rytířů a následně rozhodnout v poslední vteřině prodloužení.

Týden hokeje 2022

Kladno do zápasu vstupovalo s vidinou druhého cenného skalpu v řadě. Po výhře 2:0 nad Olomoucí si chtělo vyšlápnout také na favorizované Dynamo.

Když na kostce v pardubické enteria areně svítil v polovině třetí třetiny stav 1:3, kladenský cíl se zdál více než reálný. Dynamo však zabralo v pravou chvíli a utkání dokázalo otočit.

„Jsme strašně zklamaní. Hráli jsme velmi dobře první třetinu, ve třetí třetině jsme se dostali na 3:1. A potom přišly dvě chyby, kdy jsme se nechali strhnout, hlavně třetí gól při naší přesilovce byl úplně zbytečný,“ neskrýval zklamání kladenský trenér David Čermák.

Kladenští byli v úvodu střelecky aktivnější a zásluhou Adama Kubíka a Matyáše Filipa šli do dvoubrankového vedení.

Před koncem prvního dějství o sobě dal poprvé vědět Anthony Camara. Produktivního útočníka nejdříve sestřelil tvrdým hitem Jakub Suchánek, rozhodčí nechali zákrok bez povšimnutí, a tak se Camara rozhodl pomstít sám. Výsledkem byly pouze dvě trestné minuty pro pardubického bouřliváka.

„Myslím si, že jsme zápas trochu podcenili a asi jsme doufali, že to bude jednoduché."

Dynamo oslabení přečkalo a následně dokázalo snížit. Východočechy vrátil do hry svou premiérovou extraligovou trefou kladenský odchovanec Tomáš Urban.  

„Určitě jsme nebyli spokojeni s první polovinou zápasu. Myslím si, že jsme zápas trochu podcenili a asi jsme doufali, že to bude jednoduché,“ přiznal pardubický trenér Richard Král, který v utkání často diskutoval s rozhodčími sporné situace. Ty se nelíbily ani tisícovce pardubických fanoušků, kteří často reagovali na výroky hlavních rozhodčích pískotem.

Utkání začalo nabírat na obrátkách hlavně ve 31 minutě. Faul kladenského Antonína Melky způsobil šarvátku, ve které byl hodně aktivní Anthony Camara, který zápasnickým chvatem složil Jaromíra Jágra. Legendu českého hokeje následně přijel pomstít Jake Dotchin. Mezi Camarou a Jágrem došlo také na dlouhou výměnu názorů.

„Myslím si, že to od Camary bylo hodně srabácké. Šel tam zezadu, chytil ho do kravaty. Jake Dotchin už tam samozřejmě skákal a šel ho bránit,“ přiblížil svůj pohled kladenský útočník Adam Kubík.

S pocitem křivdy se ve třetí třetině Dynamo hnalo za vyrovnáním, přišla však studená sprcha v podobě třetího kladenského gólu. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat – Marek Hecl rychle snížil a nastartoval pardubický obrat.

Následně se opět připomněl Anthony Camara, který tentokrát střelecky mlčel. Vidět byl však dost. Po dalším sporném momentu, kdy rozhodčí neodpískali Dotchinův zákrok na pardubického kapitána Poulíčka, se Camara neudržel. Rozhodčí si jeho kritiku vzali po svém a kanadského útočníka poslali do sprch. 

Dynamu však jeho vyloučení paradoxně pomohlo. V oslabení skvěle zapracovala dvojice Adam Musil – Matěj Blümel a po gólu druhého jmenovaného propukla na pardubickém stadionu vlna radosti.

Utkání směřovalo do prodloužení, kde rozhodovala až závěrečná minuta. Miroslav Indrák nejprve v úniku nepřekonal Milana Kloučka. V posledních vteřinách si pak vzal puk Jan Košťálek, zkontroloval čas a 0,3 sekundy před koncem rozhodl přesnou střelou do pravého horního rohu brány o výhře Pardubic.

„Chci pochválit celý tým za třetí třetinu a bojovnost. Byli jsme schopni otočit stav 1:3, dokázali jsme ubránit pět na tři, pět na čtyři a v prodloužení jsme rozhodli. Více zápas komentovat nechci,“ stručně zakončil trenér vítězného týmu Richard Král.

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz