Čajan trénoval s žolíkem Rossim a myslí na Kanadu. Upsal se Kitcheneru

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Čeští brankáři mají za Atlantikem stále výborný zvuk. Dalším členem početné armády maskovaných našinců, kteří si vyzkoušej zámořský hokej, bude i Pavel Čajan. Sedmnáctiletý gólman Liberce uzavřel smlouvu s kanadským juniorským týmem Kitchener Rangers, klub o tom informuje na svých stránkách.

Madeta Motor České Budějovice

Pro Čajana jde o velkou výzvu, Rangers patří k elitním organizacím v Ontario Hockey League. Klub získal nadaného mladíka v nedávném CHL Import Draftu, jeho zástupci si Čajana zamluvili ze 41. pozice.

„Jsme nadšeni, že můžeme Pavla přivítat v našem mužstvu. Cítíme, že má veškeré předpoklady, aby byl v lize kvalitním brankářem. Těšíme se, až ho budeme mít u nás a uvidíme, jak bude v Rangers pracovat na svém vývoji," uvedl pro klubový web hlavní kouč a zároveň generální ředitel organizace Mike McKenzie.

Nadaný gólman netají ohromnou motivaci. „Do Kitcheneru se moc těším. Hrozně rád bych se hokejově posunul a ukázal, že chytat umím," hlásí. O klubu má základní informace. „Vím, že Rangers jsou jednou z nejlepších organizací v OHL, kde působila řada vynikajících hráčů. Chci týmu co nejvíc pomoci. Příští rok mě čeká draft NHL a moc rád bych se v něm prosadil."

Čajan má na pažbě zkušenosti z reprezentační osmnáctky, s níž se loni zúčastnil Hlinka Gretzky Cupu. Uplynulou sezonu strávil v juniorce Liberce, stihl také tři duely Chance ligy za farmu Bílých Tygrů v Benátkách na Jizerou. Teď vyhlíží důležitou misi. „Ještě přesně nevím, kdy bych měl do Kanady odletět. Ani zda to neovlivní situace s koronavirem. Doufám, že všechno bude v pohodě," přeje si.

Na nový ročník trénuje pod Ještědem, s hokejisty Benátek. Nedávno absolvoval týdenní přípravu v Rakousku. „Zúčastnil jsem se kempu v městečku nedaleko Vídně, pořádala ho agentura Unlimited Sports Management, která mě zastupuje. Byl tam Marco Rossi, jeden z favoritů letošního draftu, ale i další hráči ze CHL," přibližuje.

Společné tréninky, jež vedl nedávný hráč NHL Rob Schremp, Čajanovi ukázaly kvalitu, kterou mají zámořští junioři. „Musím říci, že ze začátku bylo třeba si zvyknout, hlavně na tvrdost a rychlost střelby. Ale během třetího nebo čtvrtého tréninku už to bylo bez problémů. Marco Rossi je vynikající útočník, výborní byli i další kluci. Aspoň jsem si ověřil, co mě na podzim čeká. Rozhodně výborná zkušenost," oceňuje.

V juniorce Kitcheneru naváže na slavné krajany, kteří klubem v minulosti prošli. Za Rangers si zahráli třeba Dominik Kubalík, Jakub Kindl nebo Radek Faksa, který Čajana pro fanoušky na dálku vyzpovídal. Klub pak video zveřejnil na sociálních sítích. „Byl to zážitek. Musím přiznat určitou nervozitu, Radek Faksa je velké jméno NHL. Snad se to bude fanouškům líbit," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz