Čachotský v repre? Vtipné, směje se kapitán Dukly a děkuje fanouškům

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

21. prosince 2017, 18:25

Milan Sochor

Jihlava před reprezentační přestávkou sbírala body a pomalu se dotahovala na soupeře před sebou. Na své výkony chtěla navázat i proti Zlínu, který už dvakrát porazila. Jenže také Berani prožívají úspěšné období. Z posledních sedmi utkání vyhráli pětkrát a svoji formu potvrdili i na Vysočině. Nováček soutěže prohrál 1:2 a jeho ztráta narostla na čtyři body.

HokejkaTV

Nejvýraznější postavou Dukly je její odchovanec a současný kapitán. Tomáše Čachotského zdobí rychlost a šikovné ruce. V dosavadním průběhu nastřílel šest gólů, na dalších dvanáct přihrál, a vládne tak týmové produktivitě. Jeho služeb si cení i fanoušci, kteří před úvodní buly vytáhli nad hlavy choreo s nápisem Čagy do repre. „Vtipné, dobré to bylo. Děkuju,“ směje se miláček tribun.

Příliš dalších důvodů k radosti ale neměl. Jeho tým musel od deváté minuty dotahovat ztrátu. Nedařilo se mu proměňovat šance, jednu z nich měl i jihlavský lídr. „Dostal jsem přihrávku a šel jsem mezi ně, že půjdu sám na bránu. Někdo mi strčil hokejku přesně pod špičku brusle a já spadl. Kaša (Libor Kašík, pozn. red.) v ten moment chránil sám sebe, dal si ruce před sebe,“ popisuje.

Předvedená hra nebyla ideální, přiznává Suchánek

Bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se faulovaný hráč postavil po krátkém ošetření. Netradičním zakončením brankáře, kterého zná ze společného působení ve Zlíně, ale nepřelstil. „Měl jsem prostě dát gól z nájezdu,“ lituje Čachotský. Právě zákroky Libora Kašíka byly podle kapitána Dukly klíčovými pro výsledek zápasu. Pětadvacetiletý brankář pustil za svá záda z 39 střel jenom jednu.

Ta vyšla z hole Jakuba Suchánka, jenž byl původně označen za střelce. Až po rozboru videa vyšlo najevo, že puk do sítě tečoval Filip Seman. „Viděl jsem, že byl puk tečovaný. Jen jsem nevěděl, jestli ho tečoval Semiš, nebo někdo jiný,“ svěřuje se obránce, který si tímto připsal sedmou asistenci. Nerozhodný stav ovšem vydržel jen 76 sekund. „Škoda, že jsme to nepřestáli trošku déle.“

Domácím mohly pomoct přesilové hry. Měli jich hned sedm. Všechny však zůstaly bez využití, přestože několikrát ke gólu scházelo doslova pár centimetrů. „Zrovna třeba ve druhé přesilovce to tam kluci rvali pěkně. Byla spíš otázka štěstí, jestli tam něco spadne, střel měli dost. Škoda, že z toho gól nepadl. Nám se celkově přesilovky nedaří, je třeba na nich pracovat a zlepšit je,“ ví třiatřicetiletý zadák.

Byl tedy Zlín pouze šťastnějším mužstvem? „Nedá se říct, že by měl výbornou hru dozadu, nebo že by byl vyloženě ofenzivní. Jeho hra se týkala všech tří pásem, ať to byl aktivní forčeking nebo hodně poctivý a důsledný bekčeking. Bylo to víceméně o komplexnosti jeho výkonu. Když vezmu třetinu po třetině, v každé z nich byl o fous lepší,“ hledá odpověď Jakub Suchánek, jenž už se připravuje na předvánoční zápas v Pardubicích.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz