Bývalý Jágrův klub se stěhuje, Omsk na celou sezonu přišel o domov

Foto: hawk.ru

8. srpna 16:04

Václav Jáchim

Černý scénář se naplnil, klub z ruského Omsku přijde o domácí prostředí. Velké konstrukční závady v Omsk Aréně, které byly zjištěny během letošní rekonstrukce, nutí bývalý Jágrův klub ke stěhování jinam. Drtivou většinou "domácích" duelů Omsku bude hostit Balašicha.

Plekanec Chance liga

Klub informaci potvrdil na svém webu, totéž učinili zástupci Kontinentální ligy. Vedení Avangardu v uplynulých dnech situaci akutně řešilo. Když bylo jasné, že odpovědné orgány neumožní v Omsk Aréně jakékoli sportovní akce, mluvilo se o přesunu do Mytiščí či Krasnojarsku.

V Mytišči se hraje košíková, v Krasnojarsku bude univerziáda

Nakonec padla volba na předměstí hlavního města Ruska, kde před sloučením s Dynamem Moskva působil tým HK MVD. Tamní hala splňuje kritéria KHL a Omsku bude k dispozici v potřebných termínech i pro play off, což Krasnojarsk s ohledem na univerziádu 2019 neumožňoval. Aktuální varianta je podobná té s Mytišči, o níž média spekulovala minulý týden. „Bylo to ve hře, jenže v hale hrají také basketbalisté Chimki. Těžko bychom našli rozumnou dohodu o termínech," cituje web championat.ru Alexandera Krylova, předsedu Rady ředitelů Avangardu Omsk.

Jakmile se ukázalo, že si závady Omsk Arény vyžádají delší práce, vedení klubu uvažovalo o náhradní hale poblíž Moskvy. „V Krasnojarsku bychom nemohli hrát play off, ve městě nejsou skoro žádní naši fanoušci. Naopak v Moskvě jich žije spousta," doplnil Krylov. Klub, kde v minulosti působili Jágr, Patera, M. Procházka, Šlégr, Bednář, Vlasák a spousta dalších českých krajánků, stráví poprvé v historii celou sezonu mimo město Omsk.

„Pro příznivce je to rána, ale jiné řešení není," uvedl bývalý znamenitý obránce Alexander Judin. Stěhování do Balašichy přináší spoustu nepříjemností. „Z hlediska logistiky máme určité obavy," přiznal prezident klubu a bývalý vynikající útočník Maxim Sušinskij. Avangard našel azyl v oblasti, kde hrají kluby ze Západní konference KHL. Týmy z té Východní budou k utkáním proti Omsku mnohem déle cestovat, připravené tripy se dost podstatně prodlouží.

Winter Classic – plánovaná náplast pro fanoušky Omsku

Vedení soutěže údajně zvažuje, že by s ohledem na tuto skutečnost poněkud upravilo připravený program utkání základní části. Soupeři jsou každopádně rádi, že je konečně jasno, jednotlivé organizace mohou detailně plánovat nový ročník. „Naštěstí jsme v Omsku nezačali prodávat permanentky, teď bychom museli peníze vracet. Uděláme maximum, abychom fanoušky dostali do Balašichy, i když to pro ně bude velmi složité," doplnil Sušinskij.

KHL ovšem z Omsku nejspíš nezmizí, klub hledá zajímavou variantu, jak aspoň na čas ve městě elitní hokej udržet. "Chtěli bychom uskutečnit čtyři zápasy pod otevřeným nebem. Náš Winter Classic zřejmě uděláme kolem Nového roku," naznačil Alexander Krylov. Hlavní část sezony ale stráví Avangard jinde. "Soupeřům vzniknou komplikace, Omsk by měl být přeřazen do Západní konference. Jenže měsíc před startem soutěže už na to není prostor. Situace je každopádně složitá, klub se ocitl v těžké pozici," připomněl závěrem kouč Fjodor Kanarejkin, jenž Omsk nedávno vedl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz