Bývalý bek Liberce či Dukly je věrný Popradu. Urbisch mění kluby v Německu

Foto: hkpoprad.sk

31. července 13:42

Václav Jáchim

Ačkoli na evropském trhu nepanuje velká aktivita, nadále se objevují novinky o českých hokejistech. Obránce Petr Ulrych (na snímku), jenž v minulosti nastupoval za Liberec, Kladno, jihlavskou Duklu a další kluby, zůstává věrný slovenskému Popradu. V Německu mění kluby exolomoucký gólman Jakub Urbisch.

Generali Česká Cup

Třiatřicetiletý Ulrych přišel do Popradu loni v létě a pod Tatrami odvedl dobré služby. Někdejší dlouholetý zadák Liberce či Benátek nad Jizerou sehrál ve slovenské Tipsport lize 39 utkání, připsal si pět branek a 19 nahrávek. Nyní se s vedením dohodl na nové smlouvě, klub o tom informuje na svém webu.

„Minulá sezona pro mě byla nejlepší z hlediska bodování, bude těžké ji obhájit," uvedl Ulrych. Angažmá v Popradu mu vyhovuje po všech stránkách. „Loňský kádr byl velmi dobrý. Poprad je krásné město, místní lidé jsou super," připomněl.

Obránce, jenž má na kontě 137 utkání a 13 bodů v české TELH i účast v Lize mistrů, se na nový ročník chystal individuálně doma. „Sleduju dění a je jasné, že ambice bude mít víc slovenských týmů. Liga však začíná od nuly," upozornil.

Ulrych podle svých slov nezvažoval jiní varianty dalšího angažmá, Poprad pro něj znamenal prioritu. „Když mi klub nabídl smlouvu, tak jsem neváhal. Vsadil jsem na jistotu a jiné možnosti neřešil," doplnil v rozhovoru pro web hokejového Popradu.

Působiště naopak mění jiný český krajánek. Brankář Jakub Urbisch se v rámci nižších německých soutěží stěhuje z Rostocku do Halle, kde bude chytat Oberligu – tamní třetí nejvyšší soutěž.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Opavy se u našich západních sousedů představil už v juniorském věku, znovu pak do Německa odešel před třemi lety. Gólman, který si v ročníku 2014-15 připsal pět soutěžních startů za Olomouc, oblékal nejprve dres Regensburgu, další dvě sezony pak strávil v Rostocku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz