Bývalá opora Jihlavy končí kariéru. Na ledě bych zdechnul, říká upřímně

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

Jeden z klíčových hráčů při postupu Dukly do extraligy v roce 2017 Radek Hubáček ukončil kariéru. Jihlava mu poděkovala na svých webových stránkách.

O Kapku lepší hokej

Hubáček se narodil v Brně, za tamní Kometu toho ale v kariéře moc neodehrál. Ještě v juniorských letech nastupoval za Prostějov nebo nebo Vsetín, v dresu Valachů také během sezony 2004/05 debutoval v nejvyšší soutěži. 

Extraligu si pak zahrál ještě v dresu Vítkovic a právě Jihlavy, na Vysočinu poprvé přišel na konci roku 2009 z Vrchlabí. Hubáček se v další sezoně ještě vrátil do Podkrkonoší, poté ale nastálo zakotvil v kádru Dukly. 

V následujících třech letech se zařadil mezi nejdůležitější jihlavské hráče, jako životní by se dala označit především jeho sezona 2013/14. Tehdy za Jihlavu včetně play off odehrál 57 utkání s bilancí padesáti bodů za osmnáct gólů a 32 asistencí. 

Fanoušci si ho oblíbili díky jeho obětavosti a bojovnosti, nebo také veselé náladě při pozápasových rozhovorech. I proto byli rádi, když se po dvou sezonách v Anglii a Německu vrátil do Česka. Po pár zápasech v dresu Havířova pak zamířil znovu do Dukly. 

„Pozdravil jsem ho a říkám mu: Zdar Draku! A on na mě, kdy se vrátím do Dukly. Tak jsem mu řekl: Třeba hned, běž to zařídit.“

Okolnosti svého návratu tehdy popisoval v rozhovoru pro klubový web. 

„Hráli jsme tady s Havířovem a po špílu jsem jel kolem střídačky. Tam byl masér Jindra Hurda, tak jsem ho pozdravil a říkám mu: Zdar Draku! A on na mě, kdy se vrátím do Dukly. Tak jsem mu řekl: Třeba hned, běž to zařídit. No tak to asi zařídil,“ vyprávěl Hubáček se úsměvem. 

Bojovný útočník se stal důležitou součástí týmu, kterému se povedlo postoupit do extraligy. V baráži se dokonce potkal se svým starším bratrem Petrem, jenž v té době působil v Pardubicích. A s Duklou po dlouhých dvanácti letech oslavil postup mezi elitu.

Další rok odehrál v extralize 49 utkání s bilancí čtyř branek a pěti nahrávek. Celek z Vysočiny musel příslušnost v nejvyšší soutěži hájit až v baráži, nakonec to o bod nevyšlo. Hubáček následně odešel do nižší rakouské soutěže. 

Přesto na webových stránkách Jihlavy říká: „Všichni víme, že Dukla byla a bude moje srdcovka. Po boku Čagyho (Tomáš Čachotský - pozn. red.) bych na ledě klidně zdechnul.“

„Všichni víme, že Dukla byla a bude moje srdcovka. Po boku Čagyho bych na ledě klidně zdechnul.“

Od roku 2019 hrál ve Švýcarsku za SC Bönigen, nyní došel na konec své hokejové cesty. 

„Letošní sezona byla moje poslední, předčasně ukončená... Soutěž v říjnu přerušili a kolem nového roku jí zrušili úplně. Kvůli kyčli už nemám na to být jedenáct měsíců bez ledu, akorát bych se na ledě trápil,“ potvrzuje pro klubový web Dukly.

„Mám tady super práci. Navíc je tu super prostředí. Jezero za barákem, všude kolem hory,“ přidává Hubáček na závěr. 

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz