Bylo to utrápené, ale zlaté tři body, říká Svačina po šesté výhře v řadě

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Oceláři ve čtyřicátém šestém kole přivítali poslední Litvínov. Papírově se mohlo zdát, že utkání bude mít jednoznačný průběh. Slezané měli v zádech pětizápasovou vítěznou šňůru, Verva zase dvanáct prohraných duelů. Klání ve WERK ARENĚ nakonec nabídlo dramatickou zápletku, když se Oceláři do posledních vteřin strachovali o svůj náskok. Ten nakonec uhlídali.

Nový fanshop

První přesná trefa přišla až ve druhé třetině. Vladimír Roth z mezikruží poprvé rozvlnil síť soupeřovy branky. Na první gól domácích hosté zareagovali o pět minut později, Oceláři pak ale přidali další tři trefy. Zdálo se, že komfortní náskok už hráči s drakem na hrudi udrží, Verva ale půl minuty před koncem snížila na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se už Litvínovu nepovedlo.

„Litvínov měl šance celý zápas. Po jejich vyrovnání byla strašně důležitá naše vedoucí branka. Pokud by se do vedení dostali oni, tak nevím, co by se dělo s naší hrou. Druhý a třetí gól nás hodně uklidnil, ve třetí třetině jsme už hráli lépe,“ říká Vladimír Svačina, autor tří gólových nahrávek.

Tři asistence, čím to, že se vám dnes tak dařilo?
Tak nějak se to všechno sešlo. Byl jsem dost často na puku, kromě první třetiny, kdy jsem se trošku hledal, to bylo dobré. Všechny ty tři branky padly po hezkých akcích, zaplať pánbůh za to. Z naší strany to bylo dost utrápené, ty tři body jsou zlaté. Naše hra nebyla moc dobrá.

V první třetině jste nebyl jediný, kdo se hledal. Pak se to ale zlepšilo.
Nevím, čím to bylo. Všude jsme byli pozdě, nedohrávali jsme souboje, byli jsme takoví zpomalení. Bylo to utrápené, Šimi (Šimon Hrubec, pozn. redakce) ale chytal parádně. Po první třetině to klidně mohlo být 0:3 a vůbec bychom se nemohli divit. Zlaté tři body.

Ve třetí třetině jste odskočili, Litvínov polevil?
Neřekl bych, že by polevili, spíše otevřeli obranu, protože museli vsítit aspoň jednu branku. Ve třetí třetině to museli aspoň trochu hodit do risku. My vedli 2:1 a nechtěli jsme bránit. Věděli jsme, že to Litvajz otevře a my ty šance musíme využít. Hrát na 2:1, to prostě nejde, vždy se to obrátí proti vám. My chtěli přidat další branky.

Hrozný zápas, ale tři body máme, říká Adamský

Jak to bylo s vaší šancí, po které puk skákal v brankovišti?
Kdyby to byl gól, tak by to byla pěkná haluz. Já to střílel z brankové čáry, chtěl jsem to hodit někam gólmanovi do nohy, aby se puk odrazil do branky. Nakonec to šlo od tyčky do nohy, brankář to nakonec chytil. Ta situace tak trochu popisuje mé střelecké štěstí. Kdyby to padlo, tak by to byla pořádně šťastná branka.“

Byl gól na 2:1 klíčový? Litvínov pak měl spoustu šancí.
Litvínov měl šance celý zápas. Po jejich vyrovnání byla strašně důležitá naše vedoucí branka. Pokud by se do vedení dostali oni, tak nevím, co by se dělo s naší hrou. Druhý a třetí gól nás hodně uklidnil, ve třetí třetině jsme už hráli lépe.

Co říkáte na možnou spolupráci s Jaromírem Jágrem?
Doufám, že mi nevezme fleka (smích). Já sedím v rohu, Jarda prý taky musí sedět v rohu. Doufám proto, že nebudu mít věci někde v krabici přestěhované na jiném místě. Všichni se na něho těšíme, doufám, že se v Třinci objeví. Kladnu ale nepřejeme nic špatného, přejeme jim úspěch. Tohle se ale nepoštěstí každý den, abychom si mohli zahrát s takovou legendou.

Sestřih zápasu HC Oceláři Třinec – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz