Byli jsme impotentní, mrzí Voženílka. Prospalovu důvěru zatím příliš nesplácí

Foto: Petr Tibi, hcmotor.cz

Českobudějovický Motor ve 36. kole Tipsport extraligy podlehl na domácím ledě pardubickému Dynamu 1:2, ačkoliv byl po většinu zápasu aktivnější, častěji držel puk a převýšil soupeře poměrem střel 38:18. Jediný gól poražených dal reprezentační obránce Pýcha, Jihočeši by měli vypsat konkurs na střelce.

O Kapku lepší hokej

Ke škodě pro extraligového nováčka ze střeleckých manévrů vyplynul jen nízký počet vyložených šancí. Do první se dostal v 7. minutě Daniel Voženílek, robustní centr s nejvyšším ice timem z domácích útočníků (19:05). „Namířil jsem mezi betony a už jsem myslel, že je to gól,“ komentuje svůj nápřah z mezikruží. „Milan Klouček podle mě vůbec nevěděl, kde je puk. Jenom se podíval za sebe. Bohužel, nebylo to v bráně. Zůstalo to někde pod ním.“

Blízko ke změně skóre, která by znamenala vyrovnání na 2:2 a nejspíše i posunutí zápasu do prodloužení, se čtyřiadvacetiletý hokejista ocitl při závěrečné power play. Rozhodčí však rozpažili po prozkoumání videa. „Střílel jsem pod Milana, prošlo to, ale nějak si lehl na puk, takže to podle mě nemohlo být vidět z žádné kamery. Hned jsem říkal klukům, že gól nebude platit, ať se jdeme připravit na zbývajících dvacet vteřin,“ vnáší světlo do nepřehledné situace.

Budějovičtí výrazně přestříleli soupeře, ve třetím dějství měli k dispozici čtyři přesilovky, třiačtyřicet vteřin hráli pět na tři a před sirénou zkoušeli power play šest na čtyři. Vykázali však bídnou efektivitu. „Máme jasný pokyn od pana Prospala, že musíme často střílet a tlačit se do brány. Vytvořili jsme si nějaké gólové příležitosti, ale v zakončení jsme byli impotentní. K tomu je potřeba dodat, že Pardubicím kvalitně zachytal gólman,“ vypichuje Voženílek hlavní atributy zápasu.

Trenér Prospal si postěžoval, že jeho svěřenci by nejraději dávali góly stylem Alexandra Ovečkina a příliš se jim nechce nastavovat kůži před soupeřovým brankovištěm. Jeho slova snad úplně neplatila na Daniela Voženílka, jenž uplatňoval svůj důraz a vynutil si na protihráčích tři fauly potrestané vyloučením. „Pořád si opakujeme, že musíme chodit před bránu. Jenže když tam jsme, tak třeba nepřijde puk nebo se málo rveme. Posunout se v tomto směru musí být cíl pro každého z nás. Jsem moc rád za čas na ledě, jaký mi dává trenér, ale zatím mu to nesplácím produktivitou. Musím na tom pracovat. Snad se to zlepší,“ doufá.

Východočechům postačily k vítězství dva rychlé protiútoky, z nichž pokaždé vyplaval jeden volný hráč a dokázal skórovat. Tříbodovou mozaiku poskládali také z výkonu brankáře a obětavosti celého týmu v oslabeních. „Inkasované góly byly trestem za naše špatné střídání. Nesmí se nám stávat, že zničehonic jedou dva hráči na jednoho. Musíme si to pořádně rozebrat na videu,“ nabádá předsezonní posila Motoru.

„Teď hrajeme vyrovnaný hokej se všemi soupeři a kolikrát je i přehrajeme. Získali jsme nějaké body, ale pořád to není, co bychom chtěli.“

O týmu extraligového nováčka se dlouho povídalo, že potřebuje nabrat zkušenosti v soutěži, na jejíž kvalitu nebyla zvyklá většina hráčů. Po více než třiceti odehraných zápasech se výkonnostní parametry – s výjimkou zakončení – znatelně pozvedly. „To je určitě pozitivní věc. V úvodu sezony jsme prohrávali, protože jsme nestíhali některé zápasy a byli o krok pozadu. Teď hrajeme vyrovnaný hokej se všemi soupeři a kolikrát je i přehrajeme. Získali jsme nějaké body, ale pořád to není, co bychom chtěli,“ krčí rameny.

Daniel Voženílek si v Budvar aréně zahrál podruhé proti svému mateřskému klubu. „Zvláštní byl pro mě především první zápas v Pardubicích. Vyrůstal jsem tam, znám prostředí i současné trenéry A-týmu. Richard Král mě vedl v dorostu a juniorce, s Petrem Sýkorou a Tomášem Rolinkem jsem ještě nastupoval. Tentokrát už to byl takový normální zápas. Vypsal jsem v kabině prémii za vítězství. Bohužel, nevyšlo to,“ mrzí ho.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz