Byla to nádherná jízda. Brněnský mistr ve 40 letech ukončil kariéru

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

29. června 18:57

Adam Bagar

Slovenský obránce Jozef Kováčik se rozhodl ve 40 letech ukončit hráčskou kariéru. Brněnský šampión z roku 2017 to oznámil prostřednictvím statusu na Facebooku.

partneři českého hokeje

„Zdravím všechny přátele a fanoušky. Chci Vám jen oznámit, že jsem se dnes pevně rozhodl o mém ukončení kariéry. Chci Vám srdečně poděkovat za mou krásnou hokejovou cestu, kterou jsem si prošel a při které jste mě provázeli v lepších i horších sezonách.

Děkuju hlavně mojí rodině, která mě celých těch 35 let podporovala. A především manželce, která mě podporovala v těžkých i krásných chvílích. Samozřejmě děkuji také všem trenérům, od prvního až po posledního, kteří to se mnou vždy neměli jednoduché.

Nikdy nezapomenu na dva tituly, se Slovanem a hlavně s mojí modrobílou Kometou,“ uvedl rodák ze slovenských Topolčan, který s bratislavským klubem slavil v roce 2008 a v Brně o devět let později, když stylově zakončil šest let pod Špilberkem.

„Mrzí mě i neukončená cesta za postupem s mým rodným městem. Na závěr už jen: Byla to nádherná jízda, na kterou nikdy nezapomenu. A hlavně ať hokej nadále spojuje lidi ještě víc než doposud. S pozdravem Jožo,“ napsal na závěr 40letý Jozef Kováčik.

Poslední dvě sezony hrál ve druhé nejvyšší soutěži za mateřské Topolčany, předtím u našich sousedů oblékal dres Zvolena, Nitry, už zmíněného Slovanu Bratislava či Martina. Celkem ve slovenské extralize odehrál 584 utkání s bilancí 210 bodů (69+141).

Sedm let strávil i na českých kluzištích. V sezoně 2000/01 působil v první lize, za 34 zápasů pomohl Ytongu Brno sedmi body (2+5). Za Kometu pak v letech 2011 až 2017 zaznamenal 322 extraligových startů a v nich 127 bodů za 35 branek a 92 nahrávek.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz