Byl to svátek pro Znojmo i pro hráče, hlásí Říha. Omluvenku Zachy nechápe

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Vstup do přípravy na MS se českým hokejistům povedl. Proti Rakušanům mohli vybojovat vyšší vítězství, spousta šancí nebyla využita a zvonilo také dost tyček. Nicméně reprezentanti snaživého soka poměrně jasně odpojili. Před vyprodanou halou ve Znojmě si elitní výběr došel bez potíží pro vítězství. „Hráče musím pochválit. Reagovali na to, co jsme jim říkali," kvituje hlavní kouč Miloš Říha.

Nový fanshop

Na místě určitě nebylo velké očekávání. Většina reprezentantů má za sebou dlouhou pauzu bez zápasů. „Bylo vidět, že někteří hráči dlouho nehráli. Rakušané dobře bruslili, napadali nás ve třech až za bránou. V první třetině jsme z toho velmi dobře vycházeli. Měli jsme šance a dali góly," hodnotí Říha.

Sestřih utkání Česko – Rakousko

Češi mohli a měli nasázet víc gólů, protivník se pak postupně aspoň trošku zvedl. „Druhá třetina byla z naší strany o něco slabší. Komplikovali jsme to, jednoduchá přihrávka přes opěrný bod a do šířky nám už tolik nevycházela, protože jsme tam chtěli ještě něco vymyslet. Bylo to vidět v naších šancích, pořád jsme chtěli dávat do prázdné brány. Chyběla trošku jednoduchost v útočném pásmu," zmiňuje hlavní kouč.

Jiné činností fungovaly výborně, trenér s nimi netajil spokojenost. „Splnili jsme práci do defenzivy. Obrana červené čáry a naší modré byla podle představ, tedy kromě jednoho gólu, kdy jsme udělali chybu. Od desáté minuty byl už špatný led, bekům jsme říkali, aby puky posouvali rychleji ven. Ale Rakušáci toho jinak moc neměli." Říha se snažil oživit hru změnou v první formaci, kam místo Řepíka nasadil Tomáška. „Nějak mi to nesedělo. Připadalo mi, že se první útok trápí."

Mužstvo musím pochválit, hlásí Říha

V českém týmu se sympaticky uvedli někteří nováčci. Kupříkladu zlínský útočník Tomáš Fořt vstřelil gól a na další přihrál. „Tihle kluci jsou tady od toho, aby se ukázali. Fořt dal gól, to je jeho parketa. Ve Zlíně to dostane mezi kruhy a umí akci dohrát. Je to hráč, který poslouchá.  Říkali jsme, aby kluci nechodili do rohů a tlačili se do předbrankových prostorů. Rakušané byli aktivní, chodili za námi ve čtyřech a my toho jednoho hráče nevyužili." Duel proběhl v parádní atmosféře vyprodané arény. „Lidi fantastický! Byl to svátek hokeje - pro Znojmo i pro hráče," vzkazuje.

„Já to nechápu. Může si protáhnout sezonu, ještě mu jeho budoucí trenér řekne, ať přijede do kempu, a on se omluví."

Před utkáním se Miloš Říha dozvěděl, že do přípravy na mistrovství světa nenastoupí Pavel Zacha. Útočník New Jersey byl očekáván v pondělí v Karlových Varech, ovšem omluvil se ze zdravotních příčin. „Já to nechápu. Může si protáhnout sezonu, ještě mu jeho budoucí trenér řekne, ať přijede do kempu, a on se omluví," reaguje Říha. O skutečných důvodech Zachy nespekuluje. „Poslední zápasy NHL hrál, asi to nebylo tak vážné. Je to spíš otázka na něj, ale asi ho nějak překvapilo, že jsme mu nedali žádnou jistotu," uzavírá Říha.

Bylo to takové rozkoukávání, líčí Klok


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz